Публікація

У Києві відбувається Міжнародна Конференція «Пост-конфліктне правосуддя в Україні»

Вчора у Києві розпочалась Міжнародна наукова конференція «Пост-конфліктне правосуддя в Україні»

Протягом двох днів у Києві більше п’ятдесяти авторитетних вчених і експертів дискутують про втілення стандартів міжнародного права в галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права під час і після збройного конфлікту. Подія організована спільно Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Європейським товариством міжнародного права та Українською асоціацією міжнародного права.

На відкритті Конференції виступила посол США в Україні Марі Йованович, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який передав вітання Президента, президент Європейського товариства міжнародного права Андре Ноллкампер, виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко та президент Європейського комітету запобігання катувань Микола Гнатовський.

Посол США висловилась щодо вкрай важливої теми Конференції та привітала організаторів та учасників.

Марі Йовановіч, посол США в Україні
Марі Йовановіч, посол США в Україні

«Ми вітаємо схвалений урядом план налагодження зв’язків з тимчасово окупованими територіями, але звертаємо увагу на те, що його ще потрібно реалізувати. Крім того, ми маємо бути готовими до примирення після конфлікту, – сказала Марі Йовановіч. – Я рада, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, щоб підготуватися до цього пост-конфліктного періоду трансформації».

DSC_9170
Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України

Президент Європейського товариства міжнародного права Андре Ноллкампер зазначив, що розуміючи ситуацію, у якій зараз знаходиться Україна, задачею Конференції є, з однієї сторони, надати можливість юристам з різних країн висловити свої експертні погляди щодо української ситуації, а з іншої, дозволити ознайомитись з міжнародним досвідом, який може бути у цьому корисним.

DSC_9318
Андре Ноллкампер, президент Європейського товариства міжнародного права

Протягом першого дня відбулась низка дискусивних панелей та презентацій, зокрема, присвячених сучасним викликам правосуддю перехідного періоду, комісії зі встановлення істини в Україні, репараціям для жертв збройного конфлікту та інших.

DSC_9249

Говорячи про майбутнє завершення бойових дій в України, виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко зазначив, що вибір шляху до перемоги буде залежати від дискусій, яким ми бачимо мир після закінчення збройного конфлікту. Саме тому, на його думку, саме зараз є вкрай актуальними експертні дискусії щодо пост-конфліктного правосуддя на високому рівні.

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини
Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

Наприкінці першого дня, після панельних дискусій відбулась презентація книги вченого з Узбекистану Сергія Саяпіна, присвячена подіям в Україні після 2014 року.

DSC_9412

DSC_9437

А на завершення публіка прослухала скайп-лекцію видатного професора міжнародного права Шеріфа Бассіуні, присвячену майбутнім тенденціям пост-конфліктного правосуддя. Модератором дискусії виступила суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська.

DSC_9444

Конференція ще триває сьогодні пряма трансляція доступна для перегляду в соціальних мережах.

DSC_9386

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: