Публікація

У Києві пройшла акція солідарності з українським Кримом

9 березня, до 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Києві відбулася щорічна акція солідарності з Кримом. У ній узяли участь звільнені політичні в’язні, кримські журналісти та громадські діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу, органів державної влади, правозахисники та інші небайдужі громадяни.

День народження Тараса Шевченка у 2014 році для мешканців Криму став одним з головних днів боротьби проти російської окупації. 9 березня 2014-го багато кримчан у різних містах півострова вийшли до пам’ятників Тарасові Шевченку на знак спротиву окупації.

Цього дня були викрадені організатори руху “Євромайдан-Крим” Андрій Щекун та Анатолій Ковальский, а через рік, 9 березня 2015 року, затримані активісти Вельдар ШукурджиєвОлександр Кравченко та інші, які вийшли з українськими прапорами.

Організатори акції нагадали, що Російська Федерація вже протягом семи років вчиняє систематичні та масові порушення прав людини, політично мотивоване переслідування, вдається до політики зі знищення української ідентичності. Тому сьогодні для українських громадян Криму вкрай важливою є підтримка держави й усього українського суспільства.

“Низка кримчан платить своєю свободою, щоб Крим лишався українським. Багато людей зараз за ґратами саме через те, що вони публічно висловлюються проти окупації і кажуть, що Крим – Україна. Вони висвітлювали та продовжують висвітлювати порушення прав людини, і за це їх саджають за ґрати. Сьогодні понад сотню наших співгромадян незаконно утримують у місцях несвободи як у Криму, так і на території Російської Федерації”, – сказала очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Учасники акції тримали в руках синьо-жовті прапори, портрети бранців Кремля, безвісти зниклих в Криму українських і кримськотатарських активістів та транспаранти з написами “Крим – це Україна”, “Ми з вами! Крим – Україна”, “Севастополь”, “Ні окупації Криму”.

Цьогоріч учасники акції організували буккросинг і принесли в парк імені Тараса Шевченка українські книги. Їх планують передати на КПВВ з тимчасово окупованим Кримом, де книги зможуть брати кримчани, які перетинають адмінмежу. Крім того, під час заходу його учасники підписували для кримчан листівки та записували свої відеозвернення зі словами підтримки.

“Сьогодні якісну українську літературу неможливо знайти в Криму, тому що країна-окупант намагається знищити будь-які вияви української ідентичності. Ми протягом березня збиратимемо ці книжки й потім разом з Представництвом Президента в Автономній Республіці Крим відвеземо їх на КПВВ з Кримом. Коли кримчани виїдуть з півострова, вони можуть їх побачити, взяти із собою на потяг чи в сервісній зоні КПВВ. На українську та кримськотатарську літературу є великий попит”, – додала Скрипник.

Під час акції також виступили колишні політв’язні Володимир Балух та Ісмаїл Рамазанов, журналісти Микола Семена і Тарас Ібрагімов, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, постійник представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, громадські діячі Андрій Щекун і Сергій Мокренюк, правозахисники Денис Савченко, Ескендер Барієв і Валентина Потапова, військовослужбовець Сергій Вікарчук, директор Предиставництва Freedom House в Україні Метью Шааф, дружина політв’язня Володимира Дудки Марина Колдіна та інші.

Організатори події: Кримська правозахисна група, ZMINA, Центр громадянської просвіти “Альменда”, Дім прав людини “Крим”, ГО “КримSOS”, Центр громадянських свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”, ГО “Євромайдан-Крим”, Регіональний центр прав людини, Кримськотатарський ресурсний центр, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Крайова Рада Українців Криму.

 

Підготовлено за матеріалами www.zmina.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: