Публікація

Син погрожував та виганяв на вулицю матір. Юрист УГСПЛ встав на захист літньої жінки.

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, які були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо у 1960 році.

Насильство – найпоширеніше порушення прав людини в світі. За даними ООН, третина всіх жінок планети зазнавала насильства. У вітчизняному Міністерстві соціальної політики стверджують: кожна п’ята українська жінка стикалася з тією чи іншою формою насильства. Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тис. звернень громадян, що на 15% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тобто з роками статистика щодо насильства вдома невпинно зростає. Жертвами стають жінки абсолютно всіх соціальних верств населення та віку. І часто масштаби та істинна природа цього негативного явища приховані.

Ось і до приймальні УГСПЛ у Покровську звернулась літня жінка.

“Вона сама не могла впоратися з проявами насильства власного сина. Чоловік постійно ображав матір нецензурною лайкою, залякував, погрожував фізичною розправою, забирав гроші. Та навіть виганяв ну вулицю – пані похилого віку, незважаючи  на погане здоров’я, хворі ноги та відсутність можливості нормально пересуватися у своїх щоденний справах, годинами мала стояти біля входу, ночувати у під’їзді біля дверей власної квартири” – розповідає юрист УГСПЛ Артем Безрук.

Юристи приймальні допомогли жінці звернутись до відділу поліції для відкриття справи на сина, котрий знущався над своєю матір’ю. “Без нашої допомоги, можливо, поліція і бездіяла би – співробітники взяли би заяву, потім поговорили би з кривдником, і на тому зупинилась, – припускає адвокат. – Юристи ж супроводжували цю справу та допомогли жінці досягти справедливості у поліції”.

А ще разом з потерпілою склали позов до суду про виписку кривдника з квартири. Причиною цього стала відсутність прописки за місцем його проживання.

Безрук обіцяє, що й надалі контролюватиме цю справу та сприяти подальшому покращенню ситуації. “Не можна нікому дозволяти принижувати та ображати інших. А якщо подібні ситуації виникатимуть – одразу варто звертатися до юристів, зокрема УГСПЛ для отримання безкоштовної правової допомоги і консультації”, – говорить правник.

 

Матеріал підготовлений за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Діяльність УГСПЛ зі створення національної моделі перехідного правосуддя впроваджується в рамках цієї програми.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: