Публікація

Стіна навколо Криму: результати візиту міжнародної місії Будинків прав людини до окупованого півострову

3 грудня 2018 о 19:00 у Тбілісі (Fabrika, вул. Е. Ніношвілі 8) відбудеться захід на тему: «Стіна навколо Криму: результати візиту міжнародної місії Будинків прав людини до окупованого півострову».

Україна, як і Грузія, потерпає від російської окупації. Ситуація схожа: тисячі внутрішньо переміщених осіб, а права тих, хто залишається на окупованих територіях, грубо порушуються.

Окупований вже майже п’ять років, Крим перетворився на “сіру зону” – територію, до якої не можуть отримати доступ міжнародні організації із захисту прав людини (ООН, ОБСЄ, Рада Європи). Генеральна Асамблея ООН прийняла декілька резолюцій із закликом забезпечити належний та безперешкодний доступ до окупованого півострову, але з року в рік «стіна» навколо Криму стає все більшою.

Керуючись гострою потребою у міжнародній присутності в Криму, представники Домів прав людини Азербайджану, Білорусі та України відвідали окупований півострів у вересні 2018 року. Учасникам місії вдалося зібрати інформацію від безпосередніх учасників події. Візит було організовано Центром інформації про права людини за підтримки Фундації Домів прав людини (Осло, Норвегія) та організації «Людина в біді» (People in Need) (Прага, Чехія).

Під час заходу буде представлено та обговорено доповідь про ситуацію з правами людини в Криму за результатами моніторингового візиту Домів прав людини до Криму.

Учасники:

  • Тетяна Ревяка, учасниця місії до Криму, представниця Білоруського дому прав людини імені Бориса Звозського;
  • Кирило Єкимов, учасник місії до Криму, представник Освітнього дому прав людини в Чернігові (Україна);
  • Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Кетеван Абашидзе, кураторка у Східній Європі Фундації Домів прав людини;
  • Байя Патарая, голова правління Будинку прав людини Тбілісі.

Вхід вільний.

Мова заходу: російська (із синхронним перекладом на англійську).

Захід організовано Центром інформації про права людини (членом Кримського будинку прав людини) та Будинком прав людини Тбілісі.

Фундація Домів прав людини об’єднує правозахисні організації в будинки прав людини. Мережа налічує 16 будинків в 11 країнах Східної та Західної Європи, Кавказу та Балкан. Головний офіс Фундації будинків прав людини знаходиться в Осло. Фундація також має офіс у Женеві та представництва в Брюсселі та Тбілісі.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: