
Післявоєнна історична пам’ять: як судові процеси впливатимуть на неї?
Станом на середину лютого близько 18% територій України перебували під російською окупацією. Деякі з них...
21 Вересня 2023
З 01 до 12 грудня у Львові відбувається Мандрівний Docudays UA. У рамках XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини відбувся показ та обговорення фільміу “Bellingcat: Правда в світі постправди” режисера Ганса Пула.
Гостем дискусії став координатор Центру документування воєнних злочинів та порушень прав людини у збройному конфлікті УГСПЛ Олексій Біда. Правозахисник розповідав про свій досвід та досвід колег щодо збирання доказів воєнних злочинів на окупованих територіях України та підготовки подань до Міжнародного кримінального суду.
«Найбільша перепона у документуванні злочинів – це недовіра свідка. Людина пережила травмуючі події, тому варто на це звертати увагу. У першу чергу ми працюємо з острахом. Більш за все нас лякає невідомість. Тому перша частина бесіди це роз’яснення хто ми, що робимо, навіщо і як буде відбуватися інтерв’ю», – розповів Олексій Біда.
Також під час післяпрезентаційної дискусії обговорили і перспективи та перешкоди в розгляді таких справ міжнародними органами.
«Важливо розуміти, що Міжнародний кримінальний суд – невеличкий, якщо порівнювати з українськими, тому до уваги будуть прийняті лише найважчі злочини згідно Міжнародного гуманітарного права, а до відповідальності будуть притягнуті лише ті, хто стояв на вершині ієрархії підлеглості. Їх можна буде порахувати на пальцях однієї руки», – констатував Олексій Біда.
Учасники та організатори дискусії подіякували Олексію Біді за участь у дискусії та великий вклад у закладенні механізмів для подальшого притягнення до відповідальності воєнних злочинців.
Парнерами показу фільму виступили: Музей Гідності у Львові, Львівський обласний молодіжний центр, Львівський місцевий центр з надання БВПД.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Станом на середину лютого близько 18% територій України перебували під російською окупацією. Деякі з них...
21 Вересня 2023
20 вересня Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала дослідження «Міжнародні злочини в Україні: огляд...
20 Вересня 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини в рамках програми USAID «Права людини в дії» завершує...
19 Вересня 2023
20 вересня о 13:30 в Українському кризовому медіацентрі відбудеться презентація дослідження “Міжнародні злочини в Україні:...
15 Вересня 2023