Публікація

Правозахисна програма RIGHTS NOW! Про права людини у новій коронакризовій реальності

З 27 березня по 4 квітня під час 18 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Фахівці та фахівчині з громадського та державного секторів поговорять про зміни у різних сферах нашого життя, спричинені пандемією коронавірусу COVID-19, а також, як захистити своє право на здоров’я.

Правозахисна програма RIGHTS NOW! передбачає 11 дискусій. Складовою програми буде «Жива бібліотека». Цього року «книгами» у ній стали люди, об’єднані історіями подолання стигм, упереджень та дискримінацій, пов’язаних з їхньою спільнотою чи статусом.

Серед «книг» — багаторазова переможниця Параолімпійських ігор Олена Юрковська, соліст дуету «Tvorchi» Джеффрі Кенні, громадський діяч, правозахисник Дмитро Шерембей, трансгендерна жінка Анастасія Єва Домані, письменник Артем Чапай, волонтерка Леся Литвинова.

Охочих запрошують заповнити коротку форму за посиланням і поставити будь-яке запитання обраній «книзі». Організатори радять поспілкуватися із «книгою», яку «читачі» точно не зустріли б у повсякденному житті.

Відкриє правозахисну програму RIGHTS NOW! 27 березня о 15:30 дискусія «Нова реальність коронакризи: що далі?» Які зміни відбулися у державній гуманітарній політиці, зокрема щодо подолання бідності, а також у корпоративній етиці, у сфері медичного обслуговування, обговорять у дискусії.

Про роль імунної системи в новій реальності та ефективні способи підвищення захисних сил організму поговорять 28 березня о 15:30 у дискусії «Міфи про імунітет: як зберегти здоровий глузд під час пандемії?».

Продовжать правозахисну програму 29 та 30 березня о 15:30 дискусії про проблеми в лікуванні орфанних захворювань («Рідкісні. Як орфанні хворі виборюють право на повноцінне життя?») та складнощі паліативної медицини («Медицина болю. Як і чим полегшити страждання тяжкохворим?»).

Практично з першого дня після оприлюднення намірів щодо будівництва Каховської ГЕС-2 (Херсонська область) активісти, науковці та небайдужі громадяни стали на захист довкілля, історичної спадщини й права на здоров’я. 31 березня о 15:30 у дискусії «Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?» поговоримо, як громадськість збирається відстояти своє право на здоров’я та чисте довкілля.

1 квітня присвятимо двом дискусіям. О 13:30 під час дискусії «Як змінилося ставлення до ментального здоров’я у часи пандемії COVID-19?» дізнаємося, з якими проблемами українці та українки звертаються до психологів та як коронавірус упливає на нервову систему й роботу мозку. Продовжить цей день о 15:30 дискусія «Павутиння соцмереж: у які пастки потрапляють діти?». Експерт(к)и з цифрової безпеки розвінчають міфи щодо «груп смерті», а також ви почуєте, яких результатів вдалося досягти за два роки Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA.

Збройний конфлікт на Сході України та анексія Криму вплинули на якість життя багатьох українців та українок. 2 квітня о 15:30 відбудеться дискусія «Реабілітація здоров’я постраждалих від збройного конфлікту на Сході та анексії Криму. Що пропонує держава?».

Непросту розмову про медичну допомогу в місцях позбавлення волі розпочнуть 3 квітня о 15:30. У дискусії «В’язнична медицина. Яку допомогу отримують хворі?» З’ясують, як лікують хворих у пенітенціарних установах та які шляхи реформування в’язничної медицини.

Закриватимуть правозахисну програму RIGHTS NOW! дві дискусії.

4 квітня о 13:30 у розмові «Сексуальне здоров’я: до чого тут права людини?» поговоримо, як сексуальні та репродуктивні права впливають на якість життя.

А вже о 15:30 у дискусії «Права матерів і батьків у пологових будинках: очікування та реальність» поспілкуються про те, чому українки та українці й далі зазнають травм під час народження дитини. Зокрема, презентуємо нову правозахисну кампанію «За дотримання прав майбутніх матерів та батьків у пологових будинках». Спеціальною подією фестивалю Docudays UA, дотичною до теми нової правозахисної кампанії, стане показ стрічки «Невидимі» (Словаччина, 87 хв) режисерки Майї Мартіняк. Героїні стрічки мають досвід народження дитини, схожий на досвід тисячі українських жінок, які часто змушені мовчати про пологові травми через тиск оточення або медичного персоналу. Стрічку «Невидимі» під час 18 Docudays UA можна буде переглянути у кінотеатрі «Жовтень» та в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

Правозахисна програма RIGHTS NOW! та «Жива бібліотека» відбудуться онлайн. Приєднатися до трансляцій дискусій можна у Facebook та YouTube фестивалю Docudays UA, а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE. Сесії «читання» у «Живій бібліотеці» відбуватимуться на платформі Zoom. Участь вільна за попередньою реєстрацією.

Усі дискусії RIGHTS NOW! супроводжуватиме переклад жестовою мовою, що стало можливо завдяки проєкту «Інклюзивно привітні».

 

Нагадаємо,  у зв’язку з впровадженням локдауну в Києві 18 Docudays UA відбудеться онлайн з 26 березня до 4 квітня. Основним майданчиком 18 Docudays UA стане онлайн-кінотеатр DOCUSPACE (docuspace.org), де можна буде долучитися до фестивальних дискусій та майстер-класів, а також переглянути понад 80 стрічок з конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: