Публікація

Правозахисники обіцяють покарати банки, які дискримінують кримчан

Банки ігнорують постанову суду, якою кримчан знову визнали резидентами. Про це заявляють представники правозахисних організацій, які отримали вже десятки звернень обурених переселенців. Фінансові установи продовжують дискримінувати кримчан, пред’являючи до них вимоги, з якими «нормальні» українці не зіштовхуються. Правозахисники переконані: НБУ міг дати вказівку продовжувати дискримінацію кримчан, обґрунтовуючи це своїм наміром оскаржити вказане рішення суду.

Пройшло вже понад два тижні з моменту, як суд повернув кримчанам статус резидентів. Тим не менш, НБУ досі не дав жодних публічних коментарів чи вказівок банкам та роз’яснень для громадян. Банки продовжують діяти на підставі скасованої норми.

За словами Сергія Зайця, експерта Регіонального центру прав людини, очевидно, що мовчання НБУ означає, що головний банк країни сподівається зупинити дію рішення апеляційного суду. Експерт не виключає, що у НБУ це вийде, незважаючи на те, що до Європейського суду з прав людини залишається тільки крок, і суть рішення ЄСПЛ цілком передбачувана. «… Верховенство права? Права людини? Ні, не чули»... – обурюється експерт.

«Звісно, Нацбанк має процесуальне право оскаржити це рішення. Але зараз воно вже вступило в силу – і його необхідно виконувати, – переконаний адвокат Роман Мартиновський. – На жаль, мені досі не  зустрівся чиновник, який боявся б рішення Європейського суду. Тільки посміхаються: “Скільки часу пройде? Років п’ять? От нехай мої наступники в цьому кріслі і роблять щось з цим, а у мене сьогодні інші завдання … “.

Проте, не зважаючи на зневагу Нацбанку та комерційних банків до рішення суду, правозахисники не збираються спинятися.

Експерт Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова відзначила, що цей ганебний приклад дискримінації кримчан, що досі триває, є яскравим відображенням ситуації з системним невиконанням судових рішень в нашій країні. Вона запевняє, що Українська Гельсінська спілка з прав людини готова фінансово та юридично підтримати підготовку заяв кримчан до Європейського суду з прав людини та домогтися, аби постраждалі отримали гідну компенсацію.

ПРАВОЗАХИСНИКИ РАДЯТЬ: Що робити тим, кому комерційні банки, як і раніше, відмовляють у наданні послуг?

Подавати письмові звернення і вимагати письмової відповіді від банків. Адже така письмова відмова означає, що банк погоджується нести відповідальність за невиконання судового рішення. А це карається законом та дає можливість відновити права й отримати компенсацію за це.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ПО ДОПОМОГУ?

Правозахисники закликають всіх кримчан, які постраждали від дискримінації банків, отримавши письмову відповідь від банку, звернутися до Регіонального центру прав людини для підготовки звернення до Європейського суду. Також, на підставі звернень, правозахисники проведуть аналіз, та визначать українські банки, які найбільше дискримінують кримчан. Будуть визначені і банки, які дотримуються вимог законодавства і гідні довіри.

Контактний телефон Регіонального центру прав людини  (044) 2843033, e-mail: [email protected]; [email protected] (в темі листа просимо зазначити: КРИМ)

Захід відбувається в рамках проекту:  “Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану  рівності та недискримінації”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: