Публікація

Правозахисні недержавні організації в парламенті, спілкування в рамках „Парламентського клубу для НУО”

17 грудня в приміщенні будинку комітетів та комісій Верховної Ради України відбулося засідання „Парламентського клубу НУО” на тему: “Права людини – чи всі вони нам гарантовані” організоване Фундацією „Чинність закону” за участю запрошених представників правозахисних організацій та депутатів ВРУ.

Поспілкуватися з правозахисниками прийшли народні депутати Павло Мовчан, Геннадій Удовенко, Іван Заєць та Володимир Бондаренко, які і „відпрацьовували” за всіх запрошених депутатів та депутатів-учасників Клубу (близько двадцяти).

Геннадій Удовенко, Голова Комітету ВРУ з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин відмітив позитивну співправцю в сфері аналізу та роботи над законопроектами з Харківською Правозахисною групою (ХПГ), а саме панами Захаровим та Сухоруковим, а також з Міжнародною Амністію. Пан Геннадій відмітив, що читає матеріали ХПГ і навіть звертається до Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ, щодо порушень прав людини, які там описані. Також пан Геннадій відмітив, що українське законодавство з прав людини є задовільним, але це є певною мірою видимістю і існує критичний розрив між декларуванням прав та їх здійсненням. Також він зупинився окремо на законопроектах щодо реєстрації фізичних осіб і зазначив, що блага ініціатива врегулювання цього зі сторони держави не повинна обернутися надмірним бірократизмом та тотальним збором інформації з неконтрольованим доступом.

Павло Мовчан, народний депутат та голова „Просвіти”, запропонував просвітянські потужності для реалізації масштабного правопросвітницького проекту.

Іван Заєць зосередив свій виступ на політичних та екологічних правах, з жалем констатувавши, що НДО кинулися виробляти інтелектуальний продукт, а практично дерево посадити, джерело почистити немає кому.

Пан Володимир Бондаренко, Президент клубу, також загадав політичні права громадян та нерівність прав громадян України в процесі приватизації, а також підняв тему нерівності водіїв: наявність спецномерів ІІ, НН тощо.

Взагалі тема рівності всіх перед законом звучала часто у виступах та ремарках багатьох доповідачів.

Представники правозахисних організацій з усієї Украіни (повний список організацій-учасниць можна знайти на сайті Фундації „Чинність закону” www.rol.org.ua) мали змогу обговорити та висловити свої пропозиції щодо наступних тем:

• Доступ правозахисних громадських організацій до процесів прийняття рішень в державі
• Проблеми взаємозв’язку між громадянами та групами, які представленими відповідними громадськими організаціями та законодавчим процесом
• Засоби впливу громадських організацій правозахисного сектору на процеси прийняття рішень в органах місцевої влади
• Методи та форми відстоювання громадських прав та свобод правозахисними організаціями в Україні
• Дотримання Україною міжнародних зобов’язань щодо прав людини. Європейська конвенція з прав людини.
• Засади правопроствітництва та громадянська освіта в Україні.
• Проблема катувань

Подекуди дискусії ставали досить жвавими і продовжилися навіть після закінчення обговорення біля гардеробу 🙂 . Серед питань, які викликали найбільш гарячі дискусії: соціальні права, фінансування діяльності НДО, правовий нігілізм (найбільший збудник дискусій) .

Організатори зібрали пропозиції присутніх правозахисників та обіцяли передати їх на розгляд відповідних Комітетів ВРУ і оприлюднити в окремому бюлетні.

Наступне потенційно цікаве засідання „Парламенстького клубу НУО” буде присвячене національним меншинам в Україні.

Ярослав Гордієвич,
Секретаріат РУПОРа

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: