Публікація

Повага до прав кожного мігранта є основною складовою успішної міграційної політики

На думку представників Міжнародної Організації Міграції (МОМ) повага до прав кожного мігранта є основною складовою успішної міграційної політики. Про це вони заявили з нагоди Міжнародного дня мігрантів.

Представники Міжнародної Організації Міграції вважають, що в умовах глобалізації, лібералізації торгівлі, економічної інтеграції і все більш зростаючою різниці між багатими та бідними країнами, проблема міграції є надзвичайно гострою, і що успішне її вирішення стає можним тільки за умови забезпечення прав і свобод людини мігрантам.

Генеральний директор Міжнародної організації міграції Brunson McKinley вважає, що завдання міграційної політики є створення найкращих умов для мігрантів і забезпечення суспільного добробуту шляхом зведення до мінімуму порушень прав и свобод людини, пов’язаних з незаконною міграцією. Саме тому МОМ готова надавати допомогу країнам у розробці політики і програм, спрямованих на успішне вирішення проблем, пов’язаних з міграцією, з метою забезпечення загального блага.

Представники МОМ неодноразово наголошували, що організація вітає набуття чинності Міжнародної Конвенції про захист прав усіх працюючих мігрантів та членів їхніх сімей. Метою конвенції є захист основних прав усіх мігрантів незалежно від їх правового статусу і підтримка розвитку міграційної політики держав, яка базується на повазі до прав людини.

МОМ, будучи членом Наглядового Комітету Світової Кампанії на підтримку ратифікації Конвенції про захист прав мігрантів, закликає держави, з яких походять мігранти, а також держави, в яких вони проживають ратифікувати згадану Конвенцію.

У цей день, МОМ також вітає прийняття Конвенції ООН про боротьбу з транскордонною організованою злочинністю, яка набула чинності 29 вересня 2003 року. Додатковий Протокол про попередження, зупинення і покарання за торгівлю людьми, особливо жінками та дітьми, та Протокол про боротьбу з контрабандою мігрантів через сушу, море і повітря, які набудуть чинності 25 грудня 2003 та 28 січня 2004 року відповідно, встановлять уніфіковану міжнародну правову базу для боротьби з торгівлею людьми та контрабандою мігрантів, одночасно забезпечуючи захист жертвам таких злочинів.

Хоча кожен зі згаданих документів має різний підхід у порівнянні з Конвенцією про права мігрантів, МОМ вірить, що вони насправді приведуть до тієї ж самої мети, що і Конвенція.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: