Публікація

Підтримайте Володимира Балуха, кримського бранця Кремля

Кримська правозахисна група пропонує кожному написати листа бранцеві Кремля Володимиру Балуху. Ми допоможемо передати його адресатові.

Сьогодні, 8 лютого, день народження сильної та сміливої людини. Українця, для якого рядки Гімну «Душу й Тіло ми положим за нашу свободу» – його життєві принципи. Попри все, над його будинком в окупованому Криму майорів Український прапор, він спілкується українською та відверто говорить всім, що «Крим – Україна».

Його переслідують з 2014 року. До його оселі та будинку його літньої матері неодноразово приходили з незаконними обшуками, проти нього відкрили адміністративну справу та запроторили за грати 10 діб, потім відкрили проти нього кримінальну справу й засудили до примусових робіт. Проте він відмовився відбувати покарання у формі обов’язкових робіт.

16472955_1835360886723459_8950404374298349681_n

Після арешту та обшуків, кожного разу вилучали український прапор, встановлений на даху його будинку.

Однак знову і знову Володимир Балух повертав прапор на свій будинок. 29 листопада 2016 року він розмістив на стіні свого будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні 18». Після цього, 8 грудня 2016 року, співробітники ФСБ Росії, вкотре обшукавши оселю Володимира Балуха, затримали українця.

Незаконно позбавлений волі, він вже два місяці перебуває в ув’язненні. Зараз український активіст утримується в СІЗО Сімферополя в жахливих умовах. Стан його здоров’я постійно погіршується, невільник потребує лікування. Справа проти нього за нібито зберігання боєприпасів безсоромно фальсифікована.

Дійсна причина тільки одна. Його переслідують лише за відверту особистісну позицію українського громадянина. За те, що він не боїться сказати окупантам правду.

Щодня Володимир Балух провадить боротьбу з незаконною владою у Криму, тепер ціною власною свободи. І підтримка українського суспільства вкрай важлива для нього, так само, як і для всіх кримських політв’язнів, що стали заручниками Кремля.

Кожен з вас у змозі підтримати Володимира, написавши йому листа. Незважаючи на те, що сьогодні з підконтрольної Україні території неможливо зробити поштове відправлення до Криму – у цьому вам можуть допомогти правозахисники. Напишіть Володимиру Балуху листа або слова підтримки, надішліть їх на електронну адресу Кримської правозахисної групи [email protected] з позначкою “для Володимира Балуха”. Ці листи будуть роздруковані та передані Володимиру у СІЗО Сімферополя.

Зауважте, будь ласка, що для отримання листів українським активістом, необхідно уникати речень та фраз, які окупаційна влада може трактувати як “екстремістські”.

ДОВІДКА щодо активіста Володимира Балуха

Володимир Григорович Балух, громадянин України, 1971 року народження, фермер, котрий мешкає у селі Серебрянка Роздольненського району Криму. Володимир відверто й  публічно висловлював свою громадянську позицію, будучи переконаним, що залучення Криму до складу Російської Федерації є незаконним. На знак протесту він у березні 2014 року розташував державний прапор України на даху свого будинку. Представники окупаційної влади неодноразово погрожували активісту, вимагаючи зняти прапор. По тому, як численні погрози виявилися марними, а публічна позиція Володимира – незмінною, окупаційна влада розгорнула переслідування українця.

30 квітня 2015 року в будинку Володимира вперше відбувся незаконний обшук. Впродовж обшуку співробітники силових структур Росії зняли з даху будинку Балуха та вилучили державний прапор України.

Після обшуку Володимир Балух знову підняв прапор України.

14 листопада 2015 року у будинку активіста провели другий незаконний безпідставний обшук. Співробітники поліції й на цей раз вилучили прапор України. У протоколах обох обшуків вилучення українських прапорів не зафіксовано. Обставини проведених обшуків засвідчують, що справжньою метою силових структур було, власне, перешкоджання Володимирові Балуху у висловлюванні власної проукраїнської позиції.

Під час другого обшуку активіст заявив про незаконність дій «поліції». Після цього його побили та доправили до Роздольненського районного відділу поліції. Того самого дня Володимир Балух був засуджений до адміністративного арешту на 10 діб за «непокору вимозі співробітника поліції» (ст. 19.3 КоАП РФ).

Допоки активіст відбував адміністративний арешт після побиття, проти нього лише за два дні порушили, розслідували та передали до суду нову кримінальну справу за «образу представника влади». 10 червня 2016 року «Роздольненський районний суд» визнав Володимира Балуха винним за ст. 319 КК РФ (публічна образа представника влади при виконанні посадових обов’язків) й засудив до покарання у формі 320 годин обов’язкових робіт. Таким чином, українець був двічі покараний за одну і ту саму дію – був позбавлений волі на 10 діб та засуджений до примусових робіт. Активіст заявив, що не має наміру виконувати покарання у формі обов’язкових робіт. В подальшому обов’язкові роботи було замінено на 40 діб арешту.

По тому, як Володимир Балух відбув 10 діб арешту, він знову вивісив на даху свого будинку Український прапор. А 29 листопада 2016 року він прикріпив на стіну свого будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні 18». Після цього до нього прийшов голова сільської ради Віталій Степанюк із погрозами звернутися до поліції. Наслідками саме цих погроз погрози були у подальшому незаконний арешт Балуха та відкриття проти нього нової кримінальної справи.

8 грудня 2016 року співробітники ФСБ нагрянули з обшуками до села Серебрянка Роздольненського району Криму. Обшуки тривали протягом 4-х годин в будинках проукраїнського активіста Володимира Балуха та його матері. Співробітники ФСБ зняли прапор України, що майорів над домоволодінням Балуха, та «знайшли» на даху будинку активіста патрони й динаміт. Є підстави вважати, що патрони було підкинуто впродовж обшуку з метою фальсифікації кримінальної справи проти активіста. Цього ж дня Володимир Балух був позбавлений волі.

12 грудня 2016 року відбулося судове засідання щодо обрання запобіжного заходу до активіста в одному з окупаційних судів Криму. Суд виніс рішення про взяття активіста під варту. Запобіжний захід у формі утримання під вартою кримські «суди» постійно подовжують. Активіста звинувачують у «незаконному зберіганні зброї та боєприпасів», йому загрожує позбавлення волі до 4 років.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: