Підсумки майстерні УГСПЛ “Чого чекати у царині захисту прав громадських активістів у 2020 році?” - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Підсумки майстерні УГСПЛ “Чого чекати у царині захисту прав громадських активістів у 2020 році?”

Новина

10 грудня 2019 року в рамках IV Національної правозахисної неКонференції відбулася друга майстерня Української Гельсінської спілки з прав людини на тему: “Чого чекати у царині захисту прав громадських активістів у 2020 році?”.

Під час заходу спікери поінформували присутніх про стратегію юридичного захисту у «типових» справах про порушення прав громадських активістів, специфіку взаємодії з владними структурами.

Теми обговорення:

  1. Кейс Романа Ліхачова: деталі справи і особливості юридичного захисту у подібних справах.
  2. Захист активістів озера “Качине”: “типова” проблема екоактивізму чи індивідуальний кейс?
  3. Захист прав активістів Протасового Яру: особливості справи і перспективи врегулювання подібних кейсів.
  4. Позиція міжнародних організацій щодо кроків, які Україна повинна вжити у 2020 році з метою врегулювання проблеми переслідування громадських активістів.

Спікери:

Михайло Тарахкало, директор Центру стратегічних справ УГСПЛ.

Сергій Куценко, голова ГО «Озеро Качине».

Тамара Харчилава, координаторка ОО «Екодія».

Роман Ратушний, голова ГО «Захистимо Протасів Яр».

Модератор: Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ.

В процесі дискусії учасники майстерні дійшли висновку, що для підвищення ефективності захисту прав активістів необхідно частіше комунікувати з суспільством та органами влади щодо конкретних порушень, підвищувати активістський потенціал мешканців громад, ретельно вибудовувати стратегію захисту прав і частіше звертатися у компетентні органи щодо фіксації та розслідування порушень прав активістів