Публікація

Особливості врегулювання питань свободи совісті і релігії: тренінг для правників. Встигніть подати заявку!

Українська Гельсінська спілка з прав людини запрошує суддів, адвокатів, прокурорів, науковців до участі у дводенному тренінгу «Особливості застосування положень статті 9 ЄКПЛ», який відбудеться 29-30 квітня 2024 року офлайн в м. Києві.

Яких підходів до врегулювання питань свободи совісті дотримується Європейський суд з прав людини у своїй практиці — дізнаються учасники під час тренінгу.

В умовах загострення російської агресії проти України внутрішні опори людини, які захищає стаття 9 Конвенції, набувають особливого значення. Однак російська влада намагається використати цю обставину як засіб атаки в ході гібридної війни і просунути власні інтереси через релігію. Внаслідок цього загострились міжконфесійні відносини в Україні.

Адвокат Сергій Заєць, тренер

Симбіоз релігійних і політичних аспектів поставив Україну перед новими викликами дотримання балансу в межах цілого комплексу відносин: свободи совісті, міжконфесійних відносин, недискримінації і національної безпеки.

Під час тренінгу учасники дізнаються більше про:

  1. Стаття 9 ЄКПЛ: що входить і що не входить до цього поняття.
  2. Зобовʼязання держави за ст. 9 Конвенції.
  3. Форми втручання в права, гарантовані ст. 9 ЄКПЛ.
  4. Відступ від зобов’язань за ст. 9 ЄКПЛ під час війни.

Тренер: Сергій Заєць, адвокат, експерт УГСПЛ.

До участі в тренінгу запрошуються представники різних правничих професій, з врахуванням гендерного представлення та мотивації взяти участь.

Щоб зареєструватися, заповніть форму за посиланням. Заявки приймаються до 22 квітня 2024 року.

Про результати відбору учасники будуть повідомлені не пізніше 22 травня 2024 року.


За додатковою інформацією звертайтесь до координатора освітнього напрямку для правників УГСПЛ Ольги Семенюк, [email protected]


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube | Viber


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.*

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: