
Росіяни знову стратили полонених. Що може зробити Україна?
Днями мережу сколихнуло відео розстрілу росіянами двох українських військових, які беззбройні здавались у полон. Його...
05 December 2023
20 лютого 2023 року Європейський суд з прав людини опублікував новину про приєднання міждержавної справи «Україна проти Росії» щодо агресії РФ з 24.02.2022 року до міждержавної справи «Україна та Нідерланди проти Росії», щодо порушення прав людини Росією на території України починаючи з 2014 року. Тепер замість двох проваджень розглядатимуть одне велике провадження. Що це означає для правосуддя?
«Рішення ЄСПЛ значно прискорить процес розгляду справи щодо подій повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Адже питання прийнятності заяви «Україна проти Росії» щодо подій з 24.02 буде розглядатися на стадії розгляду справи «Україна та Нідерланди проти Росії» по суті», – пояснює юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Віталія Лебідь.
Цей крок ЄСПЛ пришвидшить розгляд заяви «Україна проти Росії» щодо повномасштабного вторгнення.
«Відтак, після об’єднання зазначених справ ЄСПЛ Україна вже «зекономила» щонайменше рік-два (а насправді набагато більше) у її дослідженні ЄСПЛ», – написала у своєму Facebook Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко.
«Об’єднання двох справ є логічним кроком ЄСПЛ і важливим підтвердженням того, що агресія Росії проти України почалася 2014 року. І події з 24 лютого 2022 року є продовженням цієї агресії, – продовжує Віталія Лебідь. – Нагадаю, що у рішенні щодо прийнятності справи «Україна та Нідерланди проти Росії» від 25.01.2023 року ЄСПЛ уже визнав, що Росія несе відповідальність за порушення прав людини на території України з 11 травня 2014 року, тобто має ефективний контроль над частиною території України. Безумовно, що порушення на території України внаслідок подій з 24 лютого 2022 року є теж відповідальністю Росії. Тому ці дві справи важливо розглядати разом. Також важливо відзначити, що на відміну від подій у період з 2014 по 23.02.2022, коли Росія заперечувала свою присутність і залученість у збройному конфлікті в Україні, події з 24.02.2022 р. є очевидною відповідальністю Росії, тому розгляд питання прийнятності (юрисдикції Росії) буде значно простішим і вимагатиме менше часу та доказів для дослідження Судом».
«Об’єднання справ може надати Україні більшу підтримку та платформу для просування її справи перед світовою спільнотою. Тут лише нагадаю, що у справі по Донбасу разом з Україною співзаявниками є Королівство Нідерланди, а до заяви по повномасштабному вторгненню 26 держав заявили про бажання приєднатись як треті сторони. Велике рішення ЄСПЛ може мати важливий вклад у зміцнення міжнародного права та правопорядку, оскільки в справі розглядаються не окремі порушення прав людини, а підрив Росією принципів мирного співіснування та забезпечення прав людини як таких», – написала на своїй сторінці Facebook Маргарита Сокоренко.
Нагадаємо, з 16 вересня 2022 року Росія офіційно перестала бути країною – учасницею Європейської конвенції з прав людини. Після виключення Росії з ЄСПЛ актуалізувалося багато питань для жертв конфлікту щодо захисту їхніх прав. Чи можна звертатися до ЄСПЛ проти Росії після її виключення –дізнайтесь за посиланням.
Підписатися на Телеграм-канал «Трибунал для Путіна»
Підписатися на Телеграм-канал «УГСПЛ. Тренінги, вебінари, анонси»
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Днями мережу сколихнуло відео розстрілу росіянами двох українських військових, які беззбройні здавались у полон. Його...
05 December 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини запрошує вчителів, педагогічних працівників та зацікавлених у темі викладання...
05 December 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини у партнерстві з Міністерством освіти і науки України проводить...
04 December 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини у партнерстві з Міністерством освіти і науки України проводить ...
04 December 2023