Публікація

Наша приватність у наших руках!

Чи можна сказати, що технологічний прогрес вишагує попереду порушення людських прав? Так, якщо його винаходи потрапляють в руки людей безпринципних, жадібних та з жодним уявленням про ці самі людські права.

Чим далі, тим більше нам пропонують долучитись до якоїсь акції, а бо пограти в якусь гру за допомогою коротких повідомлень, або СМСів, або заповнити анкету для отримання якоїсь міфічної картки покупця. За правильну відповідь нам обіцяють ДАТИ ШАНС мати щасливу нагоду прийняти участь у розиграші мобільних телефонів/путівок у дивовижні країни/пилососів для ледацюг/рожевий слонів тощо. І ми власноруч беремо і посилаємо зі свого мобільного телефону відповіді, довірливо заповнюємо анкети – сподіваючись на чудо. Проходить деякий час і нам починають телефонувати, пропонуючи:

  1. пограти ще
  2. купити щось нам непотрібне
  3. поїхати кудись, куди раніше нам не пропонували, але за свої кошти
  4. прийняти участь в маркетинговому опитуванні
  5. підписатись на видання.

Саме остання пропозиція примусила мене сісти за комп’ютер і написати цю статтю. Я отримала пропозицію підписатись на журнал „Кореспондент” рівно 5 разів, і якщо в перший раз мені чесно відповіли звідки взяли мій телефон (я маю слабкість до різних японських кросвордів, судоку тощо, ось я і погралась декілька разів із „Кореспондентом” – надіслала їм відповіді на гру, сподіваючись виграти мобільний телефон). Але на третій раз відповідь мене вразила. Коли я сказала, що мені вже дзвонили і пропонували підписатись на ваше видання, чемний дівочий голос відповів: „Вибачте, в нас не все гаразд з нашою базою даних.”

Ото я собі погралась – потрапила в базу даних журналу „Кореспондент”. Але ж в умовах гри ніде не значиться: „Після того, як ви надішлете свою відповідь, ваш номер телефону потрапить в нашу базу даних і ми будемо використовувати його так, як нам захочеться”. А це принаймні було б чесно. Я б не грала.

Або грала. Але б я мала вибір, а тепер я просто відчуваю як власноруч відмовилась від права мати власний, приватний номер мобільного телефону. І не відомо ще як вони завтра почнуть його використовувати. Але мене вже нічим не здивуєш. Я заявляю – якщо ще хто небудь зателефонує на мій номер (чи то із непристойною пропозицією, чи то запропонує заробити грошей) – я покладу відповідальність на редакціяю журнала „Кореспондент”.

А на майбутнє і вам і мені треба добре пам’ятати, що не завжди те, що нам пропонують відповідає дійсності. Це вже аксиома, а не виключення із правил. Бережіть свою приватність!

Віра Засулич

P.S. Міністерство юстиції нарешті підготовило законопроект про захист персональних даних, котрим забороняється використання даних у цілях інших ніж ці данні були зібрані, а також встановлюється відповідальність за такі дії, як того вимагають європейські стандарти захисту приватності.

   

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: