
80 тисяч українців не знають про свій ВІЛ-позитивний статус
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ в Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ....
07 December 2023
03.06.2016
Ужгород – одне з найпрекрасніших міст України, мешканці якого відомі своєю толерантністю та повагою до інших культур і традицій. Тільки на Закарпатті пліч-о-пліч мирно вживаються українці (серед яких лемки, бойки, гуцули, долиняни тощо), словаки, угорці, румуни та інші народи. Ми не маємо проблем у суспільстві, але маємо проблеми з владою, яку наймаємо для управління суспільством. Ми просто забуваємо, що дії влади потрібно постійно контролювати.
Якщо ми поважаємо один одного, то маємо поважати й себе, і не дозволяти службовцям та чиновникам вішати нам локшину на вуха про недостатність коштів, глибоку стурбованість, обіцянки та інші подібні маніпуляції.
Робота та досвід у громадській діяльності допомогли нам дійти висновку, що для того, аби влада почала працювати – недостатньоо тільки виборів чи мітингів. Масове написання звернень, скарг, заяв, інформаційних запитів посилить тиск на чиновників і змусить їх ефективно працювати. Вам непотрібно йти до органів влади – достатньо лише надіслати на електронну скриньку чи відправити поштою документ і зателефонувати до приймальні, щоб поцікавитись про його реєстрацію та номер. Вам непотрібно самостійно розробляти документи – ми надаємо готові зразки та контакти, безкоштовні поштові конверти.
Біля Вашого будинку ями? Не світять ліхтарі на вулиці? Немає освітлення в під’їзді? Вам просто варто зрозуміти логіку службовця: якщо для Вас яма посеред дороги – дрібниця, то для нього – це взагалі не проблема; якщо для Вас яма – проблема, то для нього – дрібна проблема, яку можна вирішити колись, коли руки дійдуть. Якщо ж для Вас яма – першочергова проблема, то для чиновника – це проблема, яку потрібно вирішити якнайшвидше. Приблизно ось так вони мислять… Так, таке мислення чиновника – це проблема, але ми можемо змусити їх думати по-іншому та ефективно працювати!
«Проект покликаний активізувати пересічних громадян у боротьбі із бездіяльністю місцевої влади. Ми наголошуємо, що проект є аполітичний, а його метою не є критика персон, а творення нових традицій комунікації із владою», – заявив координатор днів громадської культури Андрій Гайдук.
Не полінуйся надіслати запит, скаргу, заяву чи звернення! Ми виставляємо намет, в якому будемо надавати кваліфіковану правову допомогу в написані та оформленні документів.
Ми закликаємо долучитись всім небайдужим громадянам, активістам, представникам громадського сектору, журналістам.
Поважаймо себе, поважаймо своїх співмешканців і, можливо, в майбутньому ми поважатимемо нашу владу. Все залежить від нас, пам’ятаймо про це!
Нагудуємо окрім «Днів громадської культури» отримати консультацію юриста, можна зателефонувавши або відвідавши приймальню особисто в робочі дні, перед тим, обов’язково записавшись за телефоном — 066 585 14 75. Адреса ГП УГСПЛ в Ужгород: площа Кирила і Мефодія 1, кабінет 52 (5 поверх ). Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ в Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ....
07 December 2023
Люди, що живуть з ВІЛ, довіряють свої правові проблеми юристам громадської приймальні Української Гельсінської спілки...
05 December 2023
Оксані 58 років. В кінці 80-х років вона переїхала з Білорусі, щоб працювати на одному...
05 December 2023
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнями УГСПЛ у м. Одесі та м. Вознесенськ (працюють...
03 December 2023