Публікація

На КПВВ з окупованим Кримом з’явилися контакти організацій, до яких можна звернутися у випадку порушення прав

На території усіх трьох контрольних пунктів в’їзду-виїзду можна знайти інформаційні стенди, на яких роз’яснено права, які можуть бути порушені окупаційною владою Криму та можливість отримання допомоги у різного роду інстанціях.

Так, за допомогою можна звернутися до прокуратури та правоохоронних органів України, найближчого Центру безоплатної вторинної правової допомоги (БПД), єдиного контакт-центру системи БПД та правозахисних громадських організацій. До останніх, зокрема, входять:

  • УГСПЛ
  • Регіональний центр прав людини
  • Крим SOS
  • Кримська правозахисна група

«Розміщення інформаційних стендів додає ВПО впевненості у захищеності та у тому, що держава опікується ними. КПВВ перетинають часто ті громадяни, які не мають статусу ВПО. Крім того, специфіка цих звернень перебуває не тільки в площині порушення прав окупаційними органами, але стосується й реалізації і захисту їх прав на підконтрольній території. До приймальні УГСПЛ звертаються з питаннями проходження митного та прикордонного контролів, паспортизації, визнання фактів народження та смерті, визнання фактів реєстрації та розірвання шлюбу, земельними, сімейними та спадковими питаннями. Останнім часом почастішали звернення щодо пенсійного забезпечення громадян України, які проживають на території АРК та м. Севастополя», – коментує появу інформаційних стендів юрист УГСПЛ в Херсоні Віктор Вуйка.

Задля вирішення цього пулу проблем ще восени 2014 у Києві УГСПЛ відкрила Спеціалізовану правову приймальню зі справ Криму. З часом стало зрозуміло, що необхідно стати ближчими до окупованого півострову. Тож 2 роки тому УГСПЛ почала надавати правову допомогу і в Херсонській області. Консультації здійснюються телефоном, онлайн та через сторінку приймальні в соціальній мережі Facebook. Прийом здійснюється за попереднім записом по телефону (+38 (066) 883-11-49). За консультацією до юриста приймальні Віктора Вуйка можна також звернутися, написавши листа на електронну адресу: [email protected].

 

Довідково: В Україні офіційно зареєстровані понад 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб з Криму. Для перетину адміністративної межі з окупованою територією функціонує три КПВВ: «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар». Щомісяця лінію розмежування в обох напрямках перетинають у середньому 140 тисяч людей.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: