Вебінар “Криміналізація колабораційної діяльності”
Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання,...
28 Березня 2023
Міжнародний день ненасильства з’явився у 2007 році. 15 липня на черговій асамблеї ООН проголосили відповідне рішення. Обрали дату для цього дня невипадково: 2 жовтня 1869-го народився Махатма Ґанді, який був не просто лідером руху за незалежність Індії, а й основоположником ненасильства у глобальному вимірі.
Ціль цього Міжнародного дня, згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї, — затвердити культуру миру, терпимості, розуміння і ненасильства.
Добре було б святкувати цей день, однак нашим сусідом є Російська Федерація, яка використовує насильство як один з ключових способів просування своєї політики.
Після розпаду СРСР у російському прикордонні спалахнули численні збройні конфлікти та — не без всебічної допомоги РФ — «розквітли» псевдодержави: Придністровсько-Молдавська Республіка (ПМР), Нагірно-Карабахська Республіка (НКР), Республіка Абхазія, Республіка Південна Осетія (або Держава Аланія), а на окупованих українських територіях — «ЛНР», «ДНР» і «Республіка Крим» (як невизнаний «суб’єкт РФ», розташований на тимчасово окупованій території України).
Всі ми відчули 24 лютого 2022 року «побажання доброго ранку» від РФ, але вітати вона нас почала ще в 2014 році, коли її «зелені чоловічки» з’явилися в Криму, а потім маріонетки почали захоплювати Донецьку та Луганську області. Вже довгих 8 років триває неоголошена війна, яка систематично супроводжується насиллям.
Наведемо лиш декілька прикладів фізичного насильства з боку російських солдат зі свідчень українців, які ми зафіксували:
Але не лише фізично нас намагаються знищити, можна знайти і приклади психологічного насилля:
У той же час, не нехтують і застосуванням сексуального насильства, яке проявляється не лише у формі зґвалтувань, а і катувань:
В цей день важливо ще раз наголосити, що всі прояви насилля з боку Російської Федерації та її посіпак необхідно задокументувати та належним чином розслідуватиі, а винних за скоєння міжнародних злочинів притягнути до відповідальності у незалежному та об’єктивному судовому процесі, який би гарантував повну повагу до незалежного судочинства.
Якщо вам відомо про застосування насильства з боку російських військових до українських військовослужбовців чи цивільного населення, то просимо написати нам на електронну адресу [email protected] Ми збираємо такі свідчення від очевидцівв межах ініціативи «Трибунал для Путіна».
Автор: Сергій Мовчан, керівник Департаменту документування воєнних злочинів, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання,...
28 Березня 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання,...
28 Березня 2023
За даними уповноваженої президента з питань забезпечення прав захисників України Альони Вербицької, близько 3,4 тис....
28 Березня 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує вакансію спеціаліста з моніторингу та оцінки. Опис вакансії...
28 Березня 2023