Публікація

Міжнародна Гельсінська Федерація випустила звіт про права людини в Європі у 2003 році

У центрі уваги міжнародної організації стали свобода вираження поглядів, свобода асоціацій та мирних зібрань, незалежність судової системи та право на справедливий суд, катування та нелюдське поводження та інші права та свободи в Україні та інших країнах Європи. Звіт щодо України ґрунтується на інформації, що була надана українським комітетом „Гельсінкі-90”.

Відповідно до звіту МГФ, що був оприлюднений вчора у Страсбурзі (Франція), багато членів ради Європи серйозно порушують права людини та основні свободи.

Права людини порушуються в Чечні, що є найгіршим регіоном серед країн-членів Ради Європи, і де відбуваються найбрутальніші порушення європейських стандартів і переважної більшості міжнародних угод ООН з прав людини. „Зникнення та вбивства без судового розгляду справ в Чечні – це відбувається майже щодня”.

Звіт МГФ має обсяг 494 сторінки і містить інформацію про 38 країн. Матеріали щодо України займають 11 сторінок. Знайти його можна тут:

http://www.ihf-hr.org/documents/doc_summary.php?sec_id=3&d_id=3860

Звіт містить багато інформації про нехтування країнами міжнародних стандартів з прав людини, наприклад, у країнах-членах Ради Європи:

– права людини були порушені в Бельгії, Франції, Румунії, Швеції, Німеччині та Великобританії під час кампанії по боротьбі з тероризмом;

– обмежується практика надання статусу біженця в багатьох країнах;

– расизм, нетолерантність, ксенофобія, антисемітизм та ісламофобія зростають;

– публічні ресурси були неправильно використані під час виборів у Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові та Росії;

– Свобода слова та ЗМІ були порушені у Молдові, Хорватії, Румунії, Україні, Росії та Болгарії: 2003 рік став найгіршим роком з часу отримання цими країнами незалежності;

– право на свободу асоціацій було порушено в Туреччині та Україні;

– судова система була під прямим та опосередкованим контролем виконавчої влади в Македонії, Молдові, Сербії та Чорногорії, Румунії та Україні;

– катування були систематичними в Туреччині, Молдові та Україні, а також використовувалися в Росії;

– свобода релігій була порушена в Бельгії, Франції, Грузії, Греції та Україні.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: