Публікація

Механізм оцінки завданої шкоди та допомоги жертвам конфлікту визначатиме спеціально створена робоча група

В Офісі Омбудсмана України відбувся круглий стіл «Зруйноване житло цивільного населення: порядок денний на п’ятому році конфлікту». Його присвятили питанню компенсації втрат постраждалим від збройного конфлікту. Участь у заході взяли експерт Програми USAID «Права людини в дії» Євген Чекарьов та експерт УГСПЛ Олег Мартиненко.

У першу чергу мова йшла про цілком реальні втрати, як то зруйнований дім, пошкоджена квартира або просто орендоване житло. Розглядались питання відсутності механізму оцінки завданої шкоди постраждалому від конфлікту населенню, а також відсутності єдиного реєстру такого майна. Експерти УГСПЛ розповіли про особливості національного законодавства та сучасної судової практики щодо відшкодування шкоди за зруйноване житло.

Важливо, що до обговорення запросили провідних фахівців, які працюють у цій сфері не один рік: надають правову допомогу, ведуть справи у судах, розробляють законопроекти та вибудовують досить непросту схему отримання матеріальної допомоги жертвами конфлікту. Роботу у цьому напрямку підтримують міжнародні організації, зокрема, УВКБ ООН, Норвезька рада у справах біженців. Вони надають не лише аналіз міжнародного досвіду, але й пристосовують його до національних особливостей бюджетування України.

У ході обговорення, яке тривало 3 години, експерт УГСПЛ Олег Мартиненко підтримав ініціативу, що необхідно створювати на базі Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини робочу групу з визначення механізмів оцінки завданої шкоди та допомоги жертвам конфлікту.

«Ми, представники УГСПЛ, підтримали цю ініціативу. Така діяльність має стати логічним продовженням нашої роботи в  сфері стратегічного захисту прав ВПО у судовому порядку, а також захисту усіх жертв конфлікту в рамках підходів правосуддя перехідного періоду. Сподіваємося, що найближчим часом діяльність такої робочої групи організують, і ми увійдемо до її складу», – зазначив Олег Мартиненко.

Круглий стіл «Зруйноване житло цивільного населення: порядок денний на п’ятому році конфлікту» організували Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини та ГО «Донбас СОС» за підтримки ПРООН.

 

Допомога жертвам збройного конфлікту здійснюється УГСПЛ у рамках Програми USAID «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53.

Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: