Публікація

Курс для правників: «Міжнародне гуманітарне право: від теорії до практики»

Розпочинаємо відбір учасників нового навчального курсу «Міжнародне гуманітарне право: від теорії до практики». Його організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини в партнерстві з Вищою школою адвокатури та Національної школи суддів України за підтримки Програми USAID «Права людини в дії» 

Під час курсу учасники зможуть розширити свої знання у сфері міжнародного гуманітарного права та разом з експертами розберуть аспекти, важливі для професійної діяльності.

Програма навчального курсу включає такі теми:

Тема 1. Вступ до міжнародного гуманітарного права. 

Тема 2. Джерела та сфера застосування МГП.

Тема 3. Принципи МГП.

Тема 4. Кваліфікація збройних конфліктів. Юридичний статус окремих категорій осіб.

Тема 5. Режим окупації в МГП.

Тема 6. Заборонені засоби та методи ведення війни.

Тема 7. Воєнні злочини, кваліфікація за МГП.

Тема 8. Механізми притягнення до відповідальності за серйозні порушення норм МГП.

Тривалість навчального курсу – 2 місяці.

Запрошуємо взяти участь правників (суддів, адвокатів, прокурорів тощо), які зацікавлені в поглибленні знань та професійній самореалізації у сфері міжнародного гуманітарного права та дотримання його норм в національній судовій практиці. До проходження навчання цього року будуть запрошені до 40 учасників.

За результатами успішного проходження навчання учасники отримають відповідні сертифікати про його завершення.

Як податися для участі та які терміни?

Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити онлайн-заявку у формі нижче або за посиланням.

Кінцевий строк заповнення онлайн-заявки: 25 червня 2023 року включно.

Результати конкурсу учасникам будуть повідомлені не пізніше 1 липня 2023 року. 

Навчальний курс розпочнеться 5 липня 2023 року.

Як проходить навчання на курсі?

Формат проходження навчання на курсі – дистанційне навчання (форум, онлайн зустрічі в Zoom тощо). Після завершення дистанційного курсу, для учасників курсу, які успішно завершать навчання, буде проведено очний захід.

Відібрані учасники будуть зареєстровані на онлайн платформі, де вони отримають доступ до навчальних матеріалів. Матеріали кожного модулю складаються з лекцій (відео та текстовий формат), додаткових рекомендованих матеріалів, а також форуму для дискусій та обговорення запропонованих питань.

Під час проходження курсу учасники мають ознайомлюватися з запропонованими навчальними матеріалами, брати участь в обговореннях на форумі та у вебінарах, а також виконувати обов’язкові завдання для перевірки (тест, письмове завдання).

Навчання на курсі будуть супроводжувати експерти. Учасники зможуть звертатися до експертів для отримання відповідей на додаткові питання. Експерти під час навчання спілкуються з учасниками за допомогою форуму, на яких зокрема й пропонують актуальні питання для обговорення. Також учасники можуть самі формулювати та розміщувати питання на форумі для обговорення з експертами та іншими учасниками. Крім того, експерти будуть проводити вебінари, на яких будуть розглядатися практичні та складні теоретичні питання.

Що важливо врахувати?

Учасники мають оцінити своє навантаження та розраховувати, що в середньому для навчання їм необхідно буде приділяти не менше 4-6 годин щотижня.

Учасники мають регулярно відвідувати навчальну платформу (це можна робити в будь-який зручний час, але з дотриманням вимог періодичності), своєчасно ознайомлюватися з лекціями та навчальними матеріалами, брати участь в дискусіях на форумі  та виконувати завдання у відведений проміжок часу (з дотриманням дедлайнів).

Ті учасники, які не будуть відвідувати навчальну платформу та/або не будуть виконувати практичні завдання, будуть відраховані з курсу без права відновлення на курсі. Крім того, відраховані учасники втрачають право брати участь у будь-яких навчальних заходах (курсах, тренінгах, семінарах), що проводяться Українською Гельсінською спілкою з прав людини надалі.


З усіх додаткових питань просимо звертатися до координатора навчального курсу — Ольга Семенюк, ел. пошта [email protected], тел. +38050-965-31-47


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: