
Перемога в ЄСПЛ: суд визнав порушення Україною прав одностатевих пар
Відсутність в Україні законодавчого регулювання одностатевих відносин є порушенням статті 8 та 14 Конвенції –...
01 Червня 2023
Сьогодні, 6 червня 2019 року, Конституційний суд України ухвалив рішення, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України окремі положення Законів України «Про запобігання корупції» та «Про внесення змін до деяких законі в України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».
Юристи УГСПЛ у співпраці з експертом Ради Європи Джеремі МакБрайдом надали свою правову позицію з цього питання у відповідь на запит Конституційного Суду України.
Нагадаємо, що конституційне провадження було відкрито за поданням народних депутатів України та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Відповідно до оскаржуваних норм, громадські активісти у сфері антикорупційної діяльності та журналісти-розслідувачі прирівнювалися у статусі до державних службовців і таким чином, на них покладався обов’язок декларування власних доходів та доходів членів сім’ї.
Провівши детальний аналіз даних положень, експерти УГСПЛ дійшли висновку, що оскаржувані норми порушують принцип заборони дискримінації, а також право на приватне і сімейне життя та свободу вираження поглядів.
Покладання на антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів зобов’язань декларування не має об’єктивного та раціонального обґрунтування та є дискримінаційним, адже поширюють обов’язок державних службовців на окрему категорію приватних осіб. Більше того, такий обов’язок і передбачені санкції за його недотримання може розцінюватися як «ефект стримування» у діяльності громадських активістів щодо свободи вираження поглядів. Приймаючи оскаржувані норми законодавець не надав жодного обґрунтування необхідності внесення змін до законодавства.
Вважаємо, що визнання таких положень неконституційними, відповідає міжнародним стандартам захисту прав людини.
З повним тестом правової позиції УГСПЛ можна ознайомитися тут https://helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2018/12/20181103_KSU_Amykus-2-21.pdf
фото Council of Europe
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Відсутність в Україні законодавчого регулювання одностатевих відносин є порушенням статті 8 та 14 Конвенції –...
01 Червня 2023
Ветеран АТО пан Василь до повномасштабного вторгнення разом з сім’єю займався фермерством на Луганщині. Справи...
30 Травня 2023
Тривале проживання на окупованих територіях порушує питання співпраці з окупаційною адміністрацією, часом вимушеної, а часом...
26 Травня 2023
Експерти дослідили стан місць несвободи під час повномасштабної війни в України у 2022 та на...
25 Травня 2023