Публікація

Крим: суд змінив вирок Балуху

Підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок українському активістові Володимирові Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Про це повідомляє сайт «Крым.Реалии».

ХПГ-інформ

Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

На сьогоднішнє судове засідання, у якому розглядалася апеляція на вирок у кримінальній справі про дезорганізацію діяльності ізолятора тимчасового тримання, Балуха не доставили. Пізніше стало відомо, що він відмовився брати участь у засіданні по відео-зв’язку і не вийшов з камери.

Також повідомлялося, що сторона захисту клопотала про присутність Балуха в засіданні, але суд не задовольнив клопотання. Також засідання проходило за відсутності потерпілого – начальника Роздолненського ІТТ Валерія Ткаченка. Нагадаємо, Ткаченко стверджував, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист наполягають, що це Ткаченко напав на нього.

Володимир Балух у суді з адвокатом Ольгою Дінзе і громадським захисником архієпископом Климентом, 22.06.2018 (фото з сайту «Крым.Реалии»)

Повідомлялося, що 5 липня 2018 року підконтрольний московській владі Роздольненський районний суд засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (приблизно 4 тисячі гривень). Активіста засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. У вироку суддя озвучила, що Балух скоїв злочин у зв’язку з «неприязню до чинної системи управління, що підтверджується раніше скоєними злочинами».

Володимир Балух продовжує безстрокове голодування, яке розпочав 19 березня на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки й 5 місяців у колонії-поселенні.

Нагадаємо, хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше Балух за свою проукраїнську позицію неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади окупованого Криму. Його будинок співробітники поліції трусили двічі. Після другого трусу Балуха звинуватили в образі співробітника поліції та засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: