Публікація

Компенсація збитків, які нанесла Росія: як бізнесу зафіксувати шкоду?

Щодня через російські обстріли гинуть десятки людей, а інфраструктура, рухоме та нерухоме майно руйнуються від потрапляння снарядів чи уламків. Загальна сума прямих збитків підприємств, включно з державними, та приватних осіб-підприємців оцінюється в $13 млрд. З них $9 млрд — частка збитків великих та середніх підприємств. Загальні непрямі втрати сягають $33,1 млрд. А необхідна сума для відновлення підприємств — $24,9 млрд.

Притягнення Російської Федерації до політичної, економічної та правової відповідальності за вчинені злочини — складне завдання, яке постало перед нашою державою. Відшкодування завданої шкоди є чи не найважливішим завданням, яке повинно бути вирішено у найкоротший строк із застосуванням міжнародних та національних механізмів.

Станом на сьогодні питання відшкодування бізнесу збитків, завданих Росією, неврегульоване. Підприємства не мають змоги отримати компенсацію та вимушені самостійно вирішувати проблеми.

Які проблеми з фіксацією збитків та отримання компенсації за завдану шкоду існують та що робити бізнесу, чиє майно зруйноване, — дослідили правозахисники громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Черкаси: Фіксація завданої шкоди та отримання компенсації суб’єктами підприємницької діяльності за шкоду завдану Російською Федерацією

Наслідки обстрілів. Фото: Черкаська приймальня УГСПЛ

Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим внаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо в 18 областях країни. Щоб дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: