Публікація

КНУ ім. Т. Шевченка та партнери, включно з УГСПЛ, провели Академічний форум з питань Криму – 2022

Київський національний університет імені Тараса Шевченка та його студентська спільнота у співпраці з провідними українськими та закордонними університетами й за організаційної підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим 22 вересня провели перший раунд Академічного форуму з питань Криму 2022. Партнерами заходу, що став доповненням до форумів Кримської платформи високого рівня, стали також Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ та USAID Україна «Права людини в дії».

Захід відкрили:

Ігор Жовква, заступник керівника Офісу Президента України; надзвичайний і повноважний посол; кандидат політичних наук;

Таміла Ташева, Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим;

Тарас Цимбрівський, керівник програми USAID «Права людини в дії», УГСПЛ.

Модераторкою виступила Ксенія Смирнова, проректор з навчальної (міжнародної) роботи КНУ.

 

Ігор Жовква під час свого виступу зазначив про важливість  нового, академічного, виміру Кримської платформи:

«Поряд з президентським, парламентським, урядовим та експертним вимірами з’явився вимір академічний. Відтепер до питання деокупації та реінтеграції Криму залучені українські виші, а також провідні світові навчальні заклади, такі як Гарвадський университет, Кембридж та інші. Цей форум в майбутньому стане майданчиком, який дозволить залучати академічне співтовариство до формування нашого бачення реінтеграції Криму. Адже у той момент, коли Кримський півострів буде деокупований та знов стане частиною незалежної України, ми вже повинні мати чітке розуміння, щодо усіх аспектів його реінтеграції».

Джерело: сторінка Ігоря Жовкви у Фейсбук

 

Також представник Офісу Президента України повідомив, що 25 жовтня у Хорватії відбудеться перший парламентський саміт Кримської платформи. На ньому спікери країн Кримської платформи обговорять законодавчі аспекти визволення Криму.

Проректорка з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова, якій разом з ректором Володимиром Бугровим та студентами КНУ, належить ініціатива проведення заходу, подякувала всім учасникам і співорганізаторам за підготовку та зазначила, що зважаючи на військові успіхи й героїчну боротьбу наших збройних сил з агресором, питання реінтеграції Криму є як ніколи на часі.

Джерело: сторінка Ксенії Смирнової у Фейсбук

Із вітальним словом до учасників також виступила Постійна Представниця Президента України в Автономій Республіці Крим Таміла Ташева.

«Ми будемо повертати Крим тим шляхом, який ми для себе оберемо. Тому започаткування Академічного форуму стане важливою складовою Марафону академічних подій про Україну «World Academic Talks» – серії заходів, під час яких лідери академічних спільнот України та світу, студентські спілки будуть професійно обговорювати теми, пов’язані з Україною, її розвитком та повоєнним відновленням. А запропоновані учасниками пропозиції зможуть лягти в основу виступів під час першого Парламентського саміту Кримської платформи у Загребі, де зберуться спікери країн Кримської платформи, щоб обговорити законодавчі аспекти визволення Криму. До того ж студенти-учасники сьогоднішнього Форуму зможуть стати кадровим резервом, який буде необхідний при відновленні українського Криму», – наголосила представниця органу держвлади.

Джерело: сторінка Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим у Фейсбук

«Тема окупації Криму є національним болем українського народу та тих держав, які допомагають Україні протистояти агресії Російської Федерації. Попри час, тематика Криму не згасає. Більше того зараз вона є в центрі уваги як України, так і міжнародного співтовариства. Сьогоднішній Форум є чудовою та відмінною ініціативою, щоб активізувати дискусію про Крим ще й з точки зору науки», – сказав Тарас Цимбірвський, керівник програми USAID «Права людини в дії», УГСПЛ.

Джерело: сайт УГСПЛ

Також представник Програми зазначив про готовність і надалі підтримувати ініціативи та проекти в напрямку деокупації українського півострова, на кшталт цьогорічного першого Академічного Кримського Форуму.

Після цього учасники та учасниці перейшли до основної частини першого раунду Форуму, де під час панельних дискусій поділилися баченням економічної реінтеграції Криму. Також говорили про відродження корінного Криму в культурі, мові та історичній пам’яті, а також дискутували, як краще боротися зі штучно зміненою демографічною ситуацією, пропагандою та погіршенням екології. Питання конкретного змісту національно-територіальної автономії Криму теж було в фокусі, так само, як і оптимальної моделі кримськотатарської автономії для забезпечення успішної реінтеграції півострова після Перемоги України та інші юридичні аспекти.

Окрім українських урядовців та експертів, до Форуму доєдналися також професор публічного права Університету Ебо (Фінляндія) Маркку Суксі та історик Кембриджського університету Рорі Фіннін.

Другий раунд Форуму відбудеться вже 29 вересня, де матимуть змогу виступити переможці конкурсу студентських есеїв. 4 автори найкращих робіт та виступів на панельних дискусіях будуть запрошені відвідати перший Парламентський саміт Кримської платформи, що відбудеться 24-25 жовтня у столиці Хорватії, місті Загребі.

 

Запис заходу, частини 1 та 2

 

Статтю підготовлено за матеріалами Представництва Президента України в Автономній Республіці Кримlb.ua та КНУ .  

 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: