Публікація

Кабінет Міністрів спростив процедуру отримання ID-картки для зареєстрованих на ТОТ

Відповідне рішення Кабмін ухвалив 1 вересня цього року ухваливши Постанову КМУ № 1109 від 1 вересня 2021 року, якою Кабмін вніс зміни до Порядку оформлення паспорта громадянина України. Ці зміни набрали чинності 2 листопада. Леонід Сітченко, юрист Громадської приймальні УГСПЛ з питань Криму  проаналізував нововведення і коротко описав для вас найважливіші зміни.

Відтепер особи що зареєстровані на ТОТ не мають подавати довідка ВПО для отримання паспортних документів.

А в разі втрати свідоцтва про народження можливо подати до ДМС витяг з державного реєстру про державну реєстрацію народження (п. 35 Порядку).

Разом з першим паспортом можна отримати і РНКПП (ідентифікаційний код) для відображення цього коду в паспорті (п. 7-1 Порядку)

Змінена процедура встановлення особи, відтепер для встановлення особи достатньо лише одного родича будь-якого ступеня споріднення. Важливою зміню є і те, що якщо у вас відсутні документи, що підтверджують родинні стосунки, то працівники ДМС мають самі перевірити цю інформацію самостійно. Підтвердити особу можуть і сусіди за місцем постійної реєстрації (п. 43 Порядку).

Для осіб, які звертаються до ДМС за відновленням втраченого, або викраденого паспорту виданого територіальним підрозділом ДМС, МВС, який припинив діяльність не потрібно долучати відомості свідків, тільки документи, які дають змогу ідентифікувати особу (п. 46, 69 Порядку).

Встановлено поняття “непридатність паспорта для подальшого використання”  тепер паспорт підлягає обміну, якщо паспорт/фотокартка має пошкодження (та/або відсутня його/її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія” (п.6. Порядку).

У разі обміну паспорту у зв’язку з його непридатністю до подальшого використання необхідно пройти процедуру встановлення особи (п. 81 Порядку).

Паспорт, може зберігатись в ДМС до трьох років. Раніше строк зберігання неотриманого паспорта становив один рік,  зараз же якщо особа не отримала паспорт протягом року, то працівник ДМС має повідомити особу про знищення паспорту в разі його не отримання протягом двох років з дня оформлення. Особа може подовжити цей строк до трьох років за письмовою заявою (п. 98 Порядку).

Важливим нововведенням є і те, що особи, які не здатні самостійно пересуватись можуть надіслати до ДМС письмове звернення і працівники самостійно мають приїхати до цієї особи для отримання заяви та документів для оформлення паспорта (пп. 36, 47, 70 Порядку).

 

Матеріал підготовлений за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: