Публікація

Інструкція УГСПЛ щодо отримання компенсації за примусово відчужене майно в зоні проведення АТО

До вашої уваги юридична інструкція УГСПЛ щодо отримання компенсації за примусово відчужене майно в зоні проведення АТО.

У зв’язку з численними порушеннями права власності громадян України в районі проведення антитерористичної операції, зокрема зайняття військовослужбовцями збройних сил України майна громадян, використання даного майна під час їх участі в проведенні АТО за відсутності відповідних рішень про це з боку органів місцевого самоврядування, у постраждалих осіб виникає право на отримання матеріальної компенсації за примусове відчужене майно в судовому порядку.

Крім того, право власності громадян порушується з боку військовослужбовців в зоні АТО і шляхом викрадення майна приватних осіб.

Порядок отримання компенсацій за примусове відчуження майна регулюється Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» та Порядком розгляду заяв та здійснення виплат для наступної повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 року № 998.

Викрадення майна є злочином проти власності, що передбачено розділом 6 Особливої частини Кримінального кодексу України.

Повна юридична інструкція УГСПЛ знаходиться за посиланням

Публікацію розроблено за сприяння Норвезької ради у справах біженців (NRC) в рамках здійснення гуманітарної діяльності за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації жодною мірою не відображає офіційну точку зору Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в публікації.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: