Публікація

Інформація про масовий виїзд жителів України до Росії не підтверджується

Інформація, раніше озвучена в ЗМІ, про нібито масовий виїзд жителів України до Росії – не підтверджується. Як і інформація про тисячі «біженців» з Криму.

Про це свідчать повідомлення від Держприкордонслужби України, Укрзалізниці та інформагенцій.

Масових заявок на евакуацію або на допомогу про виїзд з Криму за кордон не надходило і в кримські відділення «Червоного хреста» та до волонтерських ініціатив, як-то Крим_SOS.

Прес-секретар східного регіонального управління Державної прикордонної служби України Мирон Сидор повідомляє, що кількість рейсових автобусів, легкових автомобілів і пішоходів, що перетинають кордон і виїжджають з України за останній час – не збільшилася і не зменшилася, якщо порівнювати з показником за добу в такий же час попередніх років. Пункти пропуску працюють у штатному режимі і тенденції до збільшення пасажиропотоку не спостерігається.

Більше того, прикордонники уточнюють, що якщо порівнювати дані з 2013 роком, наприклад, на великому пропускному пункті між Харківською областю України та Бєлгородською областю РФ, кількість виїжджаючих з України зменшилось на 7%.

При цьому, масового виїзду поїздами також не спостерігається. Кількість відправлених пасажирів у напрямку Росії з усією України зменшилася в порівнянні з 2013 роком і продовжує зменшуватися. З 3 по 8 березня 2014 року в московському напрямку загальна «загрузка» поїздів не перевищує 65%.

При цьому невелика кількість кримчан тимчасово переїжджають в інші частини України. Відомо, що станом на 4 березня близько 29 сімей з Криму, в тому числі сім’ї з дітьми, звернулися до Львівської обласної ради за телефоном гарячої лінії і висловили бажання приїхати для тимчасового проживання. Перші 20 осіб вже переїхали з Криму до Львова. Серед них і російськомовні сім’ї з дітьми, і кримські татари. Їх погодилися взяти до себе додому більше сотні львівських сімей. У ці дні місто Лева приймає на тимчасове проживання гостей з Ялти, Євпаторії та Керчі.

У відділення «Червоного хреста» в Сімферополі і Севастополі, станом на 4 березня, не надійшло жодної заявки з проханням про евакуацію. До волонтерських та правозахисних ініціатив надходять, в основному, пропозиції мешканців України прийняти людей, які виїжджають із Криму. Так, цих заявок з різних куточків України у волонтерів Крим_SOS вже близько 500. Було кілька звернень сімей військових з Криму, які цікавилися можливістю переїзду з Криму на час конфлікту в інші регіони України.

Люди, які виїжджають на тимчасове проживання в інший регіон, не є “біженцями”.

Відповідно до Ст. 1 ЗУ Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту від 08.07.2011 № 3671-VI:

Біженець – це особа, яка внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства, належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань.

Отже, громадяни України, які переїжджають до інших областей – не є «біженцями», проте на даний момент потребують прихистку та дружньої турботи співгромадян.

Ольга Веснянка, Олександра Романцова, для Центру інформації з прав людини

Джерела: власна інформація, інформація, отримана від журналістів і правозахисників, Держприкордонслужби України та відкритих джерел.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: