Публікація

Європейський суд винесе ще два рішення щодо України на наступному тижні

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі 9 листопада оприлюднить свої рішення по двом справам проти України: Бакай та інші проти України (заява № 67647/01) та Світлана Науменко проти України (заява № 41984/98). Обидві справи стосуються порушення права на справедливий процес.

У справі Бакай та інші проти України заявниками є Ольга Сергіївна Бакай, Світлана Павлівна Лещова, Любов Миколаївна Ємець, Ярослава Івінівна Волошина Тамара Семенівна Семак та Наталя Леонідівна Литвиненко, які проживають в місті Берислав (Херсонська область).

Вони скаржаться на те, що українська влада не виконує рішення суду від 13 травня 1998 року, що набуло чинності, і яким їм присуджено виплатити надбавки до зарплати. Оскільки після подачі заяви до Європейського суду рішення суду було виконано, то вони також скаржаться, що виконання рішення здійснювалося у нерозумні строки (з 13 травня 1998 року по 31 липня 2003 року), а суми так і не були виплачені повністю. При цьому вони посилаються на порушення статті 6.1 (право на справедливий суд) та статті 13 (право на ефективні національні засоби захисту) Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

У другій справі заявником є Світлана Борисівна Науменко, яка проживає в Одесі. Вона скаржиться щодо тривалості та справедливості судового процесу стосовно її права отримувати соціальну допомогу та пенсію, як учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. При цьому вона посилається на порушення статті 6.1 (право на справедливий процес) та статті 1 Протоколу № 1 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Також Європейський суд, як вже стало традицією, розгляне 10 справ проти Італії щодо тривалості нерозумності тривалості судового розгляду, як найзліснішого порушника цього права в Європі, а також 10 справ щодо Туреччини щодо порушення права на справедливий процес та низку інших фундаментальних прав людини.

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: