Публікація

Експерти підготували для Уряду рекомендації по ефективному захисту персональних даних


Учасники конференції «Чи може Україна захистити персональні дані своїх мешканців?» проаналізувавши ситуацію яка склалась із захистом персональних даних в Україні прийшли до висновку, що для підвищення ефективності процесу захисту персональних даних необхідно:

І. Кабінету Міністрів.  

1.1. Задля уникнення різних підходів до процесу формування баз даних в роботі обласних державних адміністраціях, районних державних адміністраціях потрібно розробити методичні рекомендації щодо процесу створення баз персональних даних.

1.2  Задля забезпечення реалізації особою права на отримання інформації, яка стосується її особисто (реалізація ст.. 8 та 16 ЗУ «Про захист персональних даних) розробити чіткий алгоритм ознайомлення суб’єкта персональних даних з інформацією  про себе, оприлюднити ці алгоритми на офіційних сайтах відповідних органів влади.

1.3. Задля реалізації суб’єкта персональних даних права на отримання інформації про себе переглянути практику надання адміністративних послуг щодо надання на безкоштовній основі всієї інформації що стосується особи (різні довідки, витяги, виписки з державних реєстрів та баз даних).

1.4. Збільшити цільове фінансування заходів регіональних адміністрації задля запровадження ефективних процесів захисту персональної інформації яка збирається, зберігається та обробляється в даних установах та їх структурних підрозділах.

ІІ. Міністерству юстиції.

1.2. Внести зміни в Кримінально – виконавчий кодекс,   Правила внутрішнього розпорядку …

1.     Кабінету Міністрів необхідно переглянути практику надання адміністративних послуг. Відповідно до вимог законів України «Про доступ до публічної інформації»  та «Про захист персональних даних»  вся інформація про особу в тому числі різні виписки, витяги та довідки  з державних реєстрів, повинні видаватись особі безкоштовно.

2.     Кабінету Міністрів необхідно задля уніфікації роботи з персональними даними розробити методичні рекомендації щодо створення баз даних в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.

3.     Міністерствам та відомствам, суб’єктам владних повноважень необхідно привести свої відомчі нормативно – правові акти у відповідність до вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації»  та «Про захист персональних даних»

4.     Обласним та районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування потрібно внести зміни в розроблені Інструкції з порядку збирання, використання, зберігання та обробки персональних даних   та Порядки обробки персональних даних у базах персональних даних задля забезпечення прозорості процедури роботи з персональними даними.

5.     Обласним та районним адміністраціями потрібно організувати навчання державних службовців та чиновників органів місцевого самоврядування задля підвищення рівня компетенції в питаннях виконання вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації»  та «Про захист персональних даних».

6.     Виконавчим органам влади та органам місцевого самоврядування розмістити  на офіційних сайтах інформацію про алгоритм отримання суб’єктом персональних даних доступу до інформації , яка стосується її особисто.

7. Задля збільшення рівня поінформованості населення щодо проблеми захисту персональних даних проводити систематичну роз’яснювальну роботу.

8. Посилити юридичну відповідальність фізичних та юридичних осіб за розголошення персональних даних шляхом внесення необхідних змін у чинне законодавство України;

9. Усунути юридичні протиріччя норм законодавства між З-м України ” Про захист персональних даних” та З-м України “Про доступ до публічної інформації” щодо розгалуженності напрямів публічної інформації та персональних данних людини та громадянина;

10. Посилити міжрегіональне співробітництво між інститутами громадянського суспільства та органами державної влади та місцевого самоврядування.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: