Публікація

Деокупація Криму: якими шляхами змусити повернути півострів Україні?

9 років тому Росія анексувала Кримський півострів. Увесь цей час Україна шукає варіанти повернення півострова. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну військовий шлях повернення не розглядали. Нині ж у вищих кабінетах обговорюють такий варіант. Зокрема, про возз’єднання Криму з материковою Україною говорили і на Кримській платформі 2023, яка відбулась 23 серпня. Які ще варіанти повернення розглядали – розповіла в ефірі Радіо НВ заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко.

Заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко. Фото з відкритих джерел

Українська Гельсінська спілка з прав людини в рамках програми USAID «Права людини в дії» продовжує спецпроєкт з Радіо NV, покликаний посилити правову обізнаність громадян України в питаннях притягнення до відповідальності за вчинені під час війни злочини. Гості етерів – судді, прокурори, адвокати, які пройшли навчання за освітніми курсами УГСПЛ, а також експерти Спілки. Разом з ведучими вони обговорюють нагальні правові виклики, що постають в умовах війни.  

Про військову можливість деокупації Криму почали говорити після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

– Але в тому, що говорилося і те що прописано в наших документах – там не тільки військовий, там залишається і дипломатичний, економічний, гуманітарний і інші заходи для деокупації Криму, – пояснює Ольга Куришко. – І Президент також про це говорив. Оскільки весь цей набір має використовуватись для того, щоб здійснити деокупацію Криму. 

Під дипломатичним шляхом, пояснює Ольга Куришко, мається на увазі не домовленість з Росією, а залучення партнерів для деокупації. 

– Важливий момент цього саміту – вперше обговорювалась повоєнна відбудова Криму. Це тема, яка раніше не порушувалась, а зараз вона порушується, бо вже цілком зрозуміло, що звільнення півострову буде швидше, ніж ми цього очікували, – каже вона. 

Які ще питання обговорювали на саміті – дивіться у повному відео. 


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: