Публікація

Чи дотримуються на Черкащині права людей з інвалідністю?

Чи дотримуються органи влади прав людей з інвалідністю? Таким питанням здались правозахисники з Черкащини.

Громадська організація Черкаський правозахисний центр у співпраці з громадською організацією Волонтер Черкащини провели моніторингові дослідження на рівні п’яти міст Черкаської області – Чигирина, Звенигородки, Корсунь-Шевченківського, Канева, а також селища міського типу Лисянки.

Правозахисники проаналізували стан дотримання прав людей з інвалідністю, які пересуваються за допомогою інвалідного візка та роботу органів місцевого самоврядування в даному напрямку.   

Дослідження проводилося за наступними питаннями:

  • доступ до правосуддя людей з інвалідністю;
  • доступність до освіти людей з інвалідністю; 
  • транспортна доступність та забезпеченість транспортом людей з інвалідністю;
  • послуги з соціальної реабілітації та забезпеченість соціальними послугами людей з інвалідністю;
  • забезпеченість пільгами;
  • доступ до пільгових ліків, лікування людей з інвалідністю.

Дослідження проводилося шляхом візуального огляду об’єктів інфраструктури та аналізу локальних нормативних актів на предмет наявності та дієвості роботи місцевої влади у напрямку забезпечення дотримання прав людей з інвалідністю.

Результати проведених досліджень виявились очікуваними:

  • Архітектурна доступність у населених пунктах знаходиться на задовільному рівні. Попри те, що пандусами обладнано майже всі будівлі, вони виконані з порушенням будівельних норм.
  • Сайти місцевих органів влади не містять інформації для людей з інвалідністю щодо механізмів отримання послуг.
  • На місцях не приймаються цільові програми щодо забезпечення прав людей з інвалідністю.
  • Органи місцевого самоврядування (міста та селища) не мають достатніх повноважень та ресурсів для забезпечення прав людей з інвалідністю.

З моніторинговими звітами можна ознайомитись за посиланням.

Зо словами правозахисника Тараса Щербатюка, моніторинг надав можливість виявити основні проблеми та не доопрацювання на місцевому рівні, що стосуються забезпечення прав людей з інвалідністю.

«Надалі організація проводитиме роботу з підготовки цільових програм щодо забезпечення прав людей з інвалідністю та інформаційних матеріалів по права людей з інвалідністю, що надасть можливість підняти обізнаність цільової групи про свої права», – сказав Тарас Щербатюк.

При проведенні дослідження використовувалися окремі інструменти проекту «Правозахисна паспортизація областей», який було розроблено Українською Гельсінською спілкою з прав людини та офісом уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

Проведення роботи в рамках проекту “Права людини та їх дотримання на Черкащині” відбувається за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія Успіху».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: