Публікація

Звернення до Президента України Володимира Зеленського про необхідність ратифікації Римського статуту та підписання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» №2689

Звернення до Президента України Володимира Зеленського від організацій-учасниць Коаліції “Україна. 5 ранку”.

Шановний пане Президенте!
24 лютого почалася нова фаза збройної агресії Російської Федерації проти України. За більш ніж три тижні війни внаслідок обстрілів та дій російських військ вбито щонайменше 902 цивільні особи, у тому числі 115 вбитих і 140 поранених дітей, майже 12 мільйонів були вимушені покинути свої домівки, тисячі об’єктів цивільної інфраструктури, житлових об’єктів зруйновані.
Російська армія застосовує важку зброю по мирних українських містах, невибірково обстрілюючи житлові будинки, лікарні, пологові будинки, культурні та релігійні об’єкти в Харкові, Маріуполі, Сєвєродонецьку, Сумах, Чернігові та інших містах. Майже знищені міста Маріуполь, Волноваха, Ірпінь, Буча, Гостомель, Ізюм, Охтирка, Чернігів – і, на жаль, цей список можна продовжувати.

 

Від самого початку нової фази збройної агресії проти України організації, які входять до правозахисної Коаліції “Україна. 5 ранку”, щодня фіксують десятки епізодів, які потенційно можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини і злочини проти людяності та стати предметом розгляду Міжнародного кримінального суду.

 

Український народ, українська армія, українська влада мужньо протистоять збройній агресії Росії на всіх можливих фронтах. Разом з тим Україна досі залишає оголеним законодавчий фронт, тим самим звужуючи власні можливості щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних до вчинення найтяжчих злочинів під час війни в Україні.

Пане Президенте! 16 березня 2022 року відбулася Ваша зустріч із Прокурором МКС паном Карімом Ханом, в ході якої Ви наголосили, що “жоден воєнний злочин чи злочин проти людяності, скоєний унаслідок агресії Росії проти України, не має залишитися безкарним. Кожен винний має бути притягнутий до міжнародно-правової та кримінальної відповідальності – від виконавців до військово-політичного керівництва країни-агресора”.

 

Але для притягнення до відповідальності винних за вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності мають відбутися зміни у національному законодавстві. Здається, зараз саме той час, коли розбиті всі контраргументи щодо необхідності ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду та підписання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» №2689, прийнятого Верховною Радою ще 20 травня 2021 року.

Пане Президенте! Ми, члени правозахисної коаліції “Україна. 5 ранку”, які безпосередньо документують злочини, що вчиняє російська армія в Україні, звертаємося до Вас із проханням невідкладно підписати Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права», а також внести на розгляд Верховної Ради законопроект про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

 

Не дайте жодного шансу безкарності!

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Микола Хавронюк, ЦППР, 23 May 2022, 18:40
Микола Хавронюк, ЦППР, 23 May 2022, 18:40
Іванюк В’ячеслав, Фонд сприяння національно-патріотичному вихованню громадян України, 30 March 2022, 8:20
Іванюк В’ячеслав, Фонд сприяння національно-патріотичному вихованню громадян України, 30 March 2022, 8:20
Іванюк В’ячеслав, Фонд сприяння національно-патріотичному вихованню громадян України, 30 March 2022, 8:20
Іванюк В’ячеслав, Фонд сприяння національно-патріотичному вихованню громадян України, 30 March 2022, 8:20
Ольга Куленко, 23 March 2022, 12:45
Ольга Куленко, 23 March 2022, 12:45

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: