Публікація

Заява УГСПЛ щодо засудження українського активіста Володимира Балуха підконтрольним РФ районним судом Криму

16 січня 2018 року підконтрольний РФ так званий Роздольненський районний суд, що розташований в окупованому Криму, засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 тисяч рублів.

Українська Гельсінська спілка з прав людини заявляє, що обвинувачення по справі проти Володимира Балуха є сфабрикованими та політично мотивованими. Так, від самого початку окупації півострову правоохоронні органи РФ переслідували громадянина України та погрожували кримінальною відповідальністю через його відкриту проукраїнську позицію. Ними неодноразово проводились незаконні обшуки в помешканні Володимира, під час яких вилучали флаг України. Під час чергового такого обшуку кримські правоохоронці знайшли патрони та вибухівку, через що в подальшому активіста було незаконно притягнуто до кримінальної відповідальності.

При повторному розгляді справи Балуха суддею так званого Роздольненського районного суду знову були проігноровані докази невинуватості українця, а також факти фальсифікації доказів проти нього.

Цей факт та інші епізоди переслідувань Володимира Балуха в Криму є грубими порушеннями прав людини, норм міжнародного гуманітарного права та мають ознаки незаконного політично мотивованого переслідування.

УГСПЛ наголошує на неприпустимості будь-яких проявів переслідування громадян, що застосовуються окупаційною владою з метою придушення інакомислення в Криму.

Ми закликаємо міжнародні організації та уряди інших країн засудити переслідування в’язня Кремля Володимира Балуха та ухвалений 16 січня 2018 року вирок, а також запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до переслідування, позбавлення волі та засудження Володимира Балуха.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає від української влади провести ефективне розслідування дій окупаційної влади РФ щодо переслідування Володимира Балуха, притягнути винних до відповідальності, а також вжити конкретних рішучих заходів на міжнародному рівні щодо звільнення Балуха та інших в’язнів Кремля, припинення переслідування громадян України в Криму.

Фото – «Copyright © 2018 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 30 March 2021, 8:09
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 29 March 2021, 21:30

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: