Публікація

Заява правління УГСПЛ у зв’язку із публікаціями в пресі про вихід із Української Гельсінської спілки з прав людини Інституту економіко-соціальних досліджень «Республіка»

6 червня 2013 року правління Спілки розглянуло питання про відповідність дій Інституту економіко-соціальних досліджень «Республіка» Статуту та Декларації етичних засад Спілки. На правління були запрошені представники «Республіки». Після пояснень представників і обговорення ситуації що склалася, правління прийняло рішення запропонувати загальним зборам розглянути питання про виключення Інституту економіко-соціальних досліджень «Республіка» з УГСПЛ за дії, які завдають шкоду Спілці.

Правління визнало, що позиція Спілки і позиція Інституту «Республіка» у питанні щодо законодавчого забезпечення свободи мирних зібрань суттєво відрізняються, що не суперечить етичним засадам, якими керуються члени спілки. Однак у своїх публікаціях Інститут «Республіка» припускався формулювань, які створювали враження, що УГСПЛ підтримую позицію «Республіки».

Ми також мусимо зазначити, що правління не змогло розглянути зміни до статуту, запропоновані представниками Інституту «Республіка», оскільки вони не були надані правлінню, а з’явилися у розсилці УГСПЛ через три години після початку роботи правління і затвердження порядку денного. На жаль, заява Інституту «Республіка» з цього приводу є одним із зразків маніпулювання фактами, які й стали однією з причин прийняття рішення правлінням.

Ми із сумом прощаємося з Інститутом «Республіка», організацією, яка зробила і продовжує робити багато корисного для захисту прав людини.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: