Публікація

Заява УГСПЛ щодо гомофобних та дискримінаційних висловлювань Уповноваженого президента України з прав дитини Миколи Кулеби

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба 28 травня 2020 року в дописі про сурогатне материнство вжив гомофобне та дискримінаційне висловлювання, поставивши в один ряд ЛГБТ-родини та ґвалтівників.

Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює свою солідарність з позицією правозахисної спільноти та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо неприйнятності та необґрунтованості використаних тверджень.

Микола Кулеба є державним службовцем, а отже у своїх публічних виступах ретранслює позицію держави Україна. Крім цього, він займає посаду Уповноваженого Президента, тобто представляє позицію глави держави з певного кола питань.

Своїм Указом Президент України затвердив Національну стратегію у сфері прав людини. Низка пунктів у цьому документі стосуються питань недискримінації та протидії злочинам на ґрунті ненависті. Будь-яка особа в Україні, що займає посаду державного службовця, зобов’язана докладати зусиль задля виконання Плану дій з реалізації всіх її положень. Посадовець, який є уповноваженим з прав дитини, повинен забезпечувати здійснення Президентом України конституційних повноважень щодо додержання конституційних прав дитини та всіляко відстоювати їх дотримання.

Микола Кулеба у дописі висловлюється на підтримку прав дитини та матері, однак, водночас, дискримінує іншу соціальну групу – ЛГБТКІ-людей, а також сприяє розпалюванню ворожнечі за ознакою СОГІ.

Така поведінка, на нашу думку, йде в розріз із функціями, які покладені на державного службовця такого рангу і може свідчити про невідповідність особи займаній посаді.

Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає:

  • Президента України Володимира Зеленського – засудити гомофобне висловлювання Миколи Кулеби та провести службову перевірку на наявність подібних прецедентів у його діяльності на займаній посаді у минулому;
  • Миколу Кулебу – публічно вибачитися за дискримінаційне і гомофобне висловлювання у соціальній мережі Facebook.

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Терлецький Сергій, 11 June 2020, 17:05

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: