Публікація

Заява щодо нападу прихильників ГО “Традиція і порядок” на учасників заходу “Крокуємо разом! Все буде Прайд!”

30 серпня 2020 року в м. Одеса, під час фестивалю “Одеса Прайд 2020”, відбувся напад прихильників ГО “Традиція і порядок” на учасників заходу під назвою “Крокуємо разом! Все буде Прайд!”. 

У результаті сутички до лікарні потрапили 2 поліцейських, близько 10 активістів отримали опіки від застосування газових балонів, ударів палицями, пляшками, різними предметами (фарба, яйця, каміння, палки, пляшки з водою), до райвідділку доставили 16 осіб.

За повідомленням на офіційному сайті ГУНП в Одеській області, щодо правопорушників мали бути складені протоколи за статтями 173 (Дрібне хуліганство) та 185 (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також вирішувалося питання про внесення відомостей до ЄРДР за ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Згідно з даними організаторів фестивалю, інцидент стався через некоректні і недостатні дії працівників поліції під час забезпечення безпеки мирних зібрань. Водночас, обгрунтовуючи дії колег, заступник начальника ГУНП в Одеській області С. Махотін зауважив, що, організатори “Одеса Прайд” не попередили поліцію про зміну місця проведення заходу. Посадовець також зазначив, що під час акції жодна особа не постраждала.

Організатори “Одеса Прайд 2020” та постраждалі учасники мирної акції звернулися до громадської приймальні УГСПЛ в Одесі за правовою допомогою. 

Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює обурення черговим застосуванням насильства щодо ЛГБТКІ-активістів з боку радикально налаштованих організацій. Наголошуємо на неприпустимості таких дій та закликаємо:

  1. ГУНП в Одеській області:
  •  належним чином розслідувати обставини нападу 30 серпня, проаналізувавши дії прихильників та противників зібрання, а також 
  • належним чином розслідувати решту випадків насильства щодо мирних акцій в області; 
  • провести оцінку правомірності дій  правоохоронців при забезпеченні безпеки на заході Крокуємо разом! Все буде Прайд!” спільно з представниками громадянського суспільства та міжнародних організацій, адже вони можуть бути оцінені як такі, що порушують 10 та 11 статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (свобода вираження поглядів та свобода зібрань та об’єднання, відповідно);
  1. Головне слідче управління НПУ – відслідковувати випадки протиправної діяльності радикальних організацій України, зокрема й ГО “Традиція і порядок” та проводити об’єктивне розслідування;
  2. Організаторів “Одеса Прайд” спільно з співробітниками ГУНП в Одеській області – провести аналіз дій до та під час заходу з метою недопущення помилок у майбутньому.

 

Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: