Публікація

Відкрите звернення Євромайдан SOS щодо нападу на дитячу лікарню і пологовий будинок в Маріуполі

9 березня 2022 року

Сьогоднішній напад на дитячу лікарню і пологовий будинок в Маріуполі був серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права (далі – МГП). Медичні установи є одними з найбільш захищених цивільних об’єктів за МГП. Напад на них заборонений за будь-яких умов, за винятком випадків, коли такі установи прямо використовуються поза межами їх гуманітарних функцій для здійснення дій, що завдають шкоди противнику. У випадку з маріупольскими лікарнею та пологовим будинком, цей виняток незастосовний.

Відтак, світова спільнота має жорстко та принципово реагувати на подібні серйозні порушення міжнародних зобов’язань Російською Федерацією. Зобов’язань, які з’явилися в міжнародному праві не в останню чергу завдяки зусиллям Росії ще у далекому 1899 році. Тоді, їх фіксація в Гаазькій конвенції відобразила  бажання держав світу позначити себе цивілізованими народами, що не допускають свавільних вбивств та безцільних страждань навіть під час збройного конфлікту.

Сьогоднішній ж авіанапад вказує на цілком зворотне – відхід від базових норм людяності. Виконавці цього воєнного злочину повинні бути певні, і це завдання міжнародної спільноти потурбуватися про цю певність, що покарання є невідворотним. Усі країни світу відтепер мають зобов’язання кримінально переслідувати безпосередніх виконавців злочину та їх військових командирів.

Євромайдан SOS вкотре звертається до урядів всіх країн світу – підписантів Женевських Конвенцій із проханням захистити українське небо та надати винищувачі, системи ППО та іншу зброю для захисту від цілеспрямованих повітряних атак Росії на цивільне населення та цивільні об’єкти в Україні.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Iryna Holovnia, Otis Tarda, 10 March 2022, 15:51
Iryna Holovnia, 10 March 2022, 15:51
Iryna Holovnia, 10 March 2022, 15:50

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: