Публікація

Відкрита заява щодо інциденту із ромським поселенням у Львові

У ніч з 21 на 22 липня 2017 року на вул. Конюшинній у Львові згоріло поселення ромів, в якому мешкало близько 60 осіб, з них 20 – діти. Одразу після інциденту усі мешканці табору відбули потягом на Закарпаття.

Зазначені події відбулися після виступу 20 липня на сесії Львівської міської ради Любомира Босаневича, який закликав вживати більш жорстких методів боротьби з ромами, які наповнили місто. Зокрема депутат від фракції партії «УКРОП» запропонував проводити рейди на вулиці Конюшинній, де зупинилися роми та відвозити їх до Ужгорода.

У попередніх заявах Українська Гельсінська спілка з прав людини вже звертала увагу влади та суспільства на неприпустимість схожого перебігу подій в с. Лощинівка Одеської області (2016 рік), Дніпровському, Дарницькому, Святошинському районах м. Києва (2012 та 2017 роки).

Ми рішуче засуджуємо такі методи вирішення проблеми стихійних поселень в різних регіонах України та вимагаємо проведення ретельного розслідування обставин усіх перелічених інцидентів.

Знищення поселень ромів та їх подекуди примусове виселення з місця тимчасового перебування, на жаль, стало традиційним проявом дискримінації та ксенофобії щодо них в Україні, що має характер етнічних чисток. Такі дії влади порушують статтю 8 Європейської конвенції з прав людини (право на повагу до приватного та сімейного життя), ст. 14 ЄКПЛ (заборона дискримінації), ст. 1 Протоколу 1 ЄКПЛ (право власності), що відображено у прецедентних справах: «Іорданова та інші проти Болгарії», «Багдонавічус та інші проти Росії», «Коннорс проти Сполученого Королівства», «Вінтерстейн та інші проти Франції» тощо.

Беручи до уваги системний характер порушень прав людини щодо ромів, ми закликаємо: правоохоронні органи провести ефективне та неупереджене розслідування за фактом пожежі у таборі ромів та притягнути винуватих до відповідальності; органи місцевого самоврядування – переглянути підходи до вирішення проблеми стихійних поселень, посилити співпрацю з ромськими національними товариствами в регіонах, органи центральної влади – контролювати законність дій місцевої влади, докласти максимальних зусиль щодо викорінення проявів нетерпимості, дискримінації, расизму і ксенофобії на всій території України.

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи

Фото заставки – hromadske.ua

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Горожай Валя, немае, 2 September 2017, 22:59
Сергій Єрмошкін, Одеський обласний ромський конгрес, 8 August 2017, 17:12
Сапожнікова Олена, адвокат, 2 August 2017, 17:53
Павліченко Олександр, ХПГ, 29 July 2017, 13:43
Тарас Щербатюк, ГО "Черкаський правозахисний центр", 27 July 2017, 21:32

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: