Публікація

УГСПЛ закликає владу розслідувати випадки з потерпілими активістами в Одесі та на Харківщині

Рівень загрози безпеці громадських активістів та журналістів наразі є надзвичайно високий в Україні. Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює занепокоєність цим фактом та звертається до державних органів задля вжиття невідкладних заходів для забезпечення належного захисту представникам громадянського суспільства.

Вчора, 5 червня, сталося дві гучні події, коли жертвами стали громадські активісти.

В Одесі було здійснено напад на Віталія Устименка, який є керівником ВО «Автомайдан: Одеський осередок» та членом Ради громадського контролю при НАБУ. У ЗМІ повідомляється, що це другий напад на активіста поспіль.

Фото з місця нападу на Віталія Устименка. Сторінка Автомайдану в Фейсбуці

Цього ж дня було повідомлено про смерть Миколи Бичка, який був активістом у смт Есхар Чугуївського району Харківської області. За словами голови Чугуївської правозахисної групи Романа Лихачова, останнім часом Микола Бичко займався екологічною діяльністю в Есхарі, був активним дописувачем у спеціальній групі в мережі Фейсбук, де публікував інформацію про розвиток та життя рідного селища, боротьбу з фактами корупції. «Микола готував документи для відкриття громадської організації, складав плани на майбутнє, перед смертю також моніторив очисні споруди», – повідомив правозахисник.

Микола Бичко. Фото з Фейсбуку

Нагадаємо, що такі випадки не є поодинокими і УГСПЛ уже неодноразово робила заяви про загрози представникам громадянського суспільства, що пов’язано з їхньою діяльністю – 1, 2, 3.

У зв’язку із загостренням ситуації, нагальним є розроблення Міністерством Внутрішніх Справ України стратегії роботи з такими видами злочинів з метою не тільки ефективного розслідування випадків, але й попередження вчинення подібних посягань на життя активістів та журналістів.

Ми закликаємо правоохоронні органи:

1) невідкладно провести комплексне та всебічне розслідування нападу на активіста Віталія Устименка та смерті Миколи Бичка;

2) розробити ефективний та дієвий механізм роботи з випадками нападів на представників громадянського суспільства.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 6 April 2021, 17:20
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 6 April 2021, 12:47

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вимагаємо припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів

Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...

12 April 2024

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: