
Марія Цип’ящук: «Вміння розпізнати порушення прав людини не приходить одномоментно»
Марія Цип’ящук – адвокатка, правозахисниця, тренерка з прав людини та виборчих прав, викладачка. Уся її...
22 Вересня 2023
14.05.2020
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) висловлює свою підтримку Урядовій уповноваженій з питань гендерної політики Катерині Левченко. Професійність пані Катерини у забезпеченні рівних прав і можливостей та протидії гендерному насильству, її багаторічний юридичний досвід у сфері прав людини загалом і жінок зокрема не підлягає сумнівам та висвітлені, наприклад, в інтерв’ю у рамках проекту “Правозахисниці, які змінюють Україну”.
Національні інтереси українського суспільства та нашої держави, про що згадують автори петиції, відображені у міжнародних зобов’язаннях України стосовно, у тому числі, забезпечення гендерної рівності та прав людини (документи ООН, Ради Європи тощо), вітчизняному законодавстві (Конституції України, Закону України “Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків”, “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” тощо).
Посада Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, яку обіймає Катерина Левченко, є важливою для виконання міжнародних зобов’язань України у сфері забезпечення рівних прав і можливостей. Діяльність Уповноваженої здійснюється в рамках чинного законодавства України і не стосується “унормування безкінечної кількості так званих «гендерних ідентичностей», зазначених у петиції. Такі формулювання свідчать про брак знань як із гуманітарно-суспільної сфери, так стосовно засад правозахисту.
УГСПЛ засуджує цькування пані Катерини Левченко з боку антигендерних ініціатив, та закликає громадськість і органи державної влади привернути увагу до несправедливих звинувачень Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики.
Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Марія Цип’ящук – адвокатка, правозахисниця, тренерка з прав людини та виборчих прав, викладачка. Уся її...
22 Вересня 2023
20 вересня Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала дослідження «Міжнародні злочини в Україні: огляд...
20 Вересня 2023
11 вересня 2023 року у Парламенті зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до статті 23 Закону...
20 Вересня 2023
20 вересня о 13:30 в Українському кризовому медіацентрі відбудеться презентація дослідження “Міжнародні злочини в Україні:...
15 Вересня 2023