Публікація

Щодо зірваного у Вінниці круглого столу на тему протидії дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті

19 березня 2018 року у Вінниці був призначений круглий стіл на тему «Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті».  Його метою було встановлення діалогу між громадським суспільством, органами місцевого самоврядування та національною поліцією. Захід проводився Правозахисним ЛГБТ-центром «Наш світ» за участю адвоката Української Гельсінської спілки з прав людини Наталії Гурковської.

IMG_1805

Анонсований захід був зірваний невідомими людьми у балаклавах та іншими опонентами заходу. Люди в руках тримали роздруковані аркуші паперу, де були гасла про розповсюдження хвороб. У ході дискусії з опонентами можна було помітити, що не всі учасники розуміють питання заходу. Іноді опоненти намагалися притягти до ситуацію політичну складову. Також агресивно налаштовані активісти наголошували про порушення їх прав, проте так і не змогли змоделювати пояснення про які порушені права людини йдеться мова. Зібрані противники анонсованого заходу, в кількості 30 чоловіків, перекрили вхід до приміщення та блокували прохід для запрошених гостей на захід. Вимагали «документ, на право проведення заходу, з дозволом міської ради», оскільки захід проводився в комунальному приміщенні.

Таким чином, деклароване право на мирне зібрання було нівельовано завдяки малограмотності суспільства відносно прав людини та нетерпимості до представників ЛГБТКІ-спільноти.

Українська Гельсінська спілка з прав людини занепокоєна тенденцією, яка встановилася останнім часом, і особливо занепокоєна ефективністю правоохоронних органів у забезпеченні права на мирні зібрання. Це вже не перший випадок зриву заходу, який пов’язаний з питаннями ЛГБТКІ-спільноти. І ми не в перший раз очікуємо побачити рішучі дії з боку представників правоохоронних органів, очікуємо чіткого сигналу опонентам і суспільству в цілому — про недопустимість проявів нетерпимості та нападів на представників ЛГБТКІ-спільноти та їх заходи.

Фото видання Vежа

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 28 March 2021, 12:55
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 28 March 2021, 11:24
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 28 March 2021, 10:19

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: