Публікація

Публічна заява Аркадія Бущенка щодо відмови від участі у форумі Національної асоціації адвокатів України

Я отримав запрошення від Національної асоціації адвокатів України до участі у її форумі «Захист прав людини в кримінальному провадженні: доказування та докази». Форум проводиться НААУ за підтримки проекту Ради Європи “Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні” (впроваджується за фінансового сприяння Уряду Данії) та спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи ”Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні».[1]

Хоча на порядок денний форуму поставлені важливі питання, які я вважаю вартими професійного обговорення, нещодавні події в адвокатурі змушують мене публічно відмовитися від участі у цьому заході.

Я вважаю, що обговорення будь-яких проблем правової системи потребує атмосфери вільного обміну думками, ідеями і поглядами. Без такої атмосфери будь-яка дискусія втрачає будь-який сенс.

Керівні ж органи Національної асоціації адвокатів України практично з дня свого створення проводять політику, спрямовану на придушення будь-якого інакодумства.[2] Взявши початок у 2013 році з масового переслідування адвокатів, ця політика яскраво проявилась у нещодавніх подіях.

10 вересня 2015 року, за ініціативою керівництва НААУ, рішенням КДКА Київської області адвокат Андрій Вишневський був позбавлений права на адвокатську практику. Приводом для цього стали  критичні висловлювання адвоката Вишневського щодо стану адвокатури в Україні на конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки».[3]

Це є незаперечним свідченням свідомої політики керівництва НААУ. Наслідком цього є те, ЩО будь-яке висловлювання адвокатом своєї позиції може мати наслідком дисциплінарну відповідальність і позбавлення права на професію.

Я не вважаю, що така політика створює належну атмосферу для дискусії, у тому числі на форумі, що призначений НААУ на 28-29 вересня 2015 року. Політика керівництва НААУ безумовно призведе до самоцензури адвокатів, як, можливо, приймуть участь у заході.

Я не вважаю необхідним витрачати свій час на участь у заході, зміст якого – за відсутності умов для вільної дискусії – я не можу зрозуміти.

Я також не вважаю для себе прийнятним, щоб моя участь у заході була витлумачена як підтримка політики, яку проводить керівництво НААУ.

Знову підкреслюючи важливість питань, які планується розглянути на цьому заході, я вважаю за доречне вести дискусію на майданчиках організацій, які більш дбайливо ставляться до свободи слова та цінують вільну дискусію.

 

Адвокат Аркадій Бущенко[1] http://unba.org.ua/events/188-forum.html

[3] За збігом обставин цей захід також проводився у рамках проекту “Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні”, http://www.president.gov.ua/press-office/konferenciya-sudova-reforma-strategichne-planuvannya-ta-poda-1286

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: