Публікація

Правозахисники просять Президента продовжити термін підготовки Національної стратегії у сфері прав людини (звернення відкрите до підписання)

Президентові України

Петру Порошенку

 

Вельмишановний пане Президенте!

Правозахисна спільнота з надією прийняла Вашу ініціативу щодо розроблення Національної стратегії у сфері прав людини, визначену Указом Президента України від 15 жовтня 2014 року №811/2014.

Суспільство очікує, що Стратегія розпочне процес системного і послідовного вирішення проблем у сфері прав людини, про наявність яких свідчать численні рішення Європейського суду з прав людини, висновки і рекомендації моніторингових органів міжнародних організацій, вимоги Майдану, а також знайде ефективні засоби розв’язання нових проблем, пов’язаних із окупацією частини території України та військовою агресією на Сході України.

Важливо, щоб Стратегія стала результатом суспільного консенсусу, на основі рівноправної участі всіх сторін (органів влади, інститутів громадянського суспільства і Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), усвідомлення спільної відповідальності за процес та результати її реалізації. А це можливо лише у разі широкого залучення громадян та інститутів громадянського суспільства, всіх державних структур.

Досвід країн Європи (і це було  продемонстровано під час зустрічі з питань розробки національного плану дій з прав людини в Україні, організованої Управлінням Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини і Комісаром Ради Європи з прав людини, яка була проведена 1 грудня 2014 року) засвідчує, що процес вироблення політики у сфері прав людини має будуватись навколо людини, за її безпосередньою участю і активним залученням усіх зацікавлених сторін.

Зарубіжний досвід показує, що важливим є не лише якісний кінцевий продукт – проект Стратегії, але й сам процес її розробки, під час якого формуються нові механізми ефективної та рівноправної взаємодії всіх зацікавлених сторін. Процес розробки проекту Стратегії повинен стати взірцем єднання задля творення кращого майбутнього нашої Держави, започаткувати нову культуру взаємодії держави і громадянського суспільства по формуванню державної політики.

На жаль, стислий термін, визначений Указом Президента, не дозволяє забезпечити повноцінну, якісну та рівноправну участь інститутів громадянського суспільства у процесі розробки Стратегії. Як наслідок,  значна частина громадянського суспільства залишиться осторонь цього важливого процесу, що у свою чергу може призвести до негативних наслідків у середовищі громадських об’єднань та ініціатив. Те, що було покликано стати яскравим моментом єднання та спільнотворення, може перетворитись на джерело конфліктів і непорозумінь внаслідок неефективної комунікації.

Враховуючи наведене, правозахисні організації та інші інститути громадянського суспільства вважають, що відведений для розроблення і  подання Вам на розгляд в установленому порядку проекту Стратегії час не забезпечить належного рівня відкритості та ефективності суспільного діалогу.

З огляду на вищевикладене, звертаємось до Вас із проханням продовжити термін підготовки Стратегії.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Української Гельсінської спілки з прав людини                                       Аркадій Бущенко

 

Харківська правозахисна група                                                           Олександр Павліченко

 

Голова правління

Центру громадянських свобод                                                          Олександра Матвійчук

 

Виконавчий директор

Amnesty International в Україні                                                                         Тетяна Мазур

 

Голова Центру громадянської просвіти

«Альменда»                                                                                                    Ольга Скрипник

 

Центр “Соціальна Дія”/Проект Без Кордонів                                           Ірена Федорович

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: