Публікація

Офіційне звернення до Володимира Гройсмана щодо знищення ромських поселень під час підготовки до «Євробачення»

Голові Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення»

В. Б. Гройсману

 

Шановний Володимире Борисовичу,

 

Нещодавно сталась низка інцидентів з порушення прав людини за участі радикально налаштованих угрупувань та бездіяльності правоохоронців щодо ромської громади. Так, 31 березня та 5 квітня 2017 року в рамках підготовки до пісенного конкурсу «Євробачення» були спалені поселення ромів, а самі їх мешканці (в тому числі представники угорської та молдовської національностей) були примусово виселені та відправлені за межі міста.

У першому випадку таким чином був зачищений табір на території житлового масиву «Новобіличі» (Святошинський район), де мешкало близько 200 осіб, а у другому – стихійне поселення (близько 150 чоловік) неподалік озера Нижній Тельбин (найближчі вулиці Сортувальна та Канальна).

Однією з причин постраждалі називають той факт, що неподалік проходять автотраса та залізничний шлях, і гості Євробачення з інших країн будуть там проїздити найближчим часом, та є небажаним, щоб вони побачили імпровізовані поселення на цих територіях.

При цьому, напередодні квітневих подій ромські правозахисники звернулися до органів охорони правопорядку Києва з проханням забезпечити безпеку мешканцям поселення через погрози, що регулярно надходили на адресу місцевих ромів, та підготовки нападу на них. Але, на жаль, поліція недостатньо оперативно відреагувала на звернення, що і призвело до ганебних, з точки зору захисту прав людини, наслідків.

Такі випадки є не новим явищем для України. Наприклад, напередодні проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро-2012 було спалене поселення ромів та представників інших національностей на Березняках в Києві (неподалік вулиці Березняківська). Постраждалі, що були свідками інциденту, відзначали участь правоохоронців, які, вивівши людей із наметів, підпалили на їх очах імпровізоване житло. Крім цього, представники органів правопорядку стріляли в повітря, погрожували та вимагали залишити поселення через проведення великого публічного заходу у Києві.

На наш погляд, застосування практики спонукання ромів залишити власні поселення напередодні проведення в столиці культурно-масових заходів європейського масштабу не сприяє покращенню іміджу України як правової та демократичної держави в очах європейської та світової спільноти.

Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує такі методи підготовки до проведення Євробачення і вимагає проведення ретельного розслідування обставин цього злочину та притягнення до відповідальності всіх винних. Ми також закликаємо Оргкомітет невідкладно вжити заходи щодо недопущення повторення зазначених вище інцидентів, а також пропонуємо скористатися проведенням такого багатонаціонального культурно-масового заходу, як Євробачення задля пропагування терпимості, недискримінації, протидії расизму і ксенофобії в Україні.

 

Виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко

фото – Урядовий портал

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: