Публікація

Укрзалізниця сказала МВС “Ні”

Не зважаючи на наполегливий лист МВС, Укрзалізниця відмовилась вносити паспортні дані до квитків. Про це повідомляє офіційний сайт підприємства. До вашої уваги текст листа:

Державна адміністрація залізничного транспорту інформує, що на сьогодні не існує жодних законних підстав для реалізації ініціативи Департаменту транспортної міліції Міністерства внутрішніх справ щодо зазначення у залізничному квитку повних відомостей про пасажира. «На сьогоднішній день реалізація ініціативи Міністерства внутрішніх справ вбачається неможливою через неузгодженість з діючим законодавством України», – йдеться у листі-відповіді Укрзалізниці Департаменту транспортної міліції МВС України.

Нагадаємо, відповідно до листа  Департаменту транспортної міліції для функціонування інформаційно-пошукової системи «Розшук-Магістраль» пропонувалось розглянути пропозиції щодо внесення до залізничного квитка прізвища, повного імені та по-батькові пасажира, серію і номер документа, що засвідчує його особу.

Укрзалізниця у своїй відповіді зазначає, що у частині п’ятій статті 6 Закону України «Про захист персональних даних» сказано, що обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Діючим законодавством України не встановлено необхідність внесення у квиток, що дає право на проїзд, повного імені та по батькові пасажира, серії і номеру документа, що засвідчує його особу, а також не встановлено мету такої обробки. Тобто на законодавчому рівні не закріплені вимоги щодо фіксації персональних даних про пасажирів. Законодавче врегулювання даного питання не належить до компетенції Укрзалізниці.

Крім того, для реалізації ініціативи Департаменту транспортної міліції необхідно розробити нове програмне забезпечення та пройти процедури реєстрації баз персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Повний текст дивіться на сайті Укрзалізниці.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: