Публікація

Заява щодо статті Олександра Турчинова «Неомарксизм або подорож у безодню»

11 грудня 2018 року Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на сторінці власного сайту у зневажливій формі розкритикував ініціативу Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко звернутися до Служби безпеки України у зв’язку з поширенням звернень, які містять заклики захистити «інститут сім’ї» в Україні.

У зазначеній публікації автор вжив зневажливо-образливе висловлювання як на адресу Катерини Левченко, зазначаючи «неадекватну агресивну позицію урядової уповноваженої»  так і гендерних активістів, характеризуючи їх як «гендерний актив, що з гарним апетитом з’їдає мільйонні гранти». Певне маніпулювання також допущене і через підміну понять: в Україні проводяться марші рівності, а не гей-паради; відстоювання ідей гендерної рівності не несе в собі несприйняття християнського світогляду, традиційних сімейних цінностей та не є пропагандою аморальності. Як видно і з заголовку публікації, позиція та дії Урядового уповноваженого з питань гендерної політики класифікуються як нав’язування ідеології неомарксизму, що також є некоректним порівнянням.

Загалом, зміст та інтонації статті Олександра Турчинова свідчать про низьку поінформованість автора щодо питань гендерної політики загалом та в Україні зокрема, особливостей становища представників ЛГБТКІ-спільноти та стану забезпечення їхніх прав в країні. Така ситуація є неприпустимою для державного службовця високого рангу.

Українська Гельсінська спілка з прав людини:

  • рішуче засуджує намагання дискредитувати дії відомої правозахисниці та Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко, яка на національному та міжнародному рівні кваліфіковано та професійно неодноразово демонструвала відданість ідеалам прав людини та бажання служити інтересам держави;
  • вимагає публічних вибачень перед Урядовим уповноваженим з питань гендерної політики Катериною Левченко, а також гендерними та ЛГБТКІ-активістами.
  • підтримує заклик Катерини Левченко до СБУ з вимогою провести належне розслідування обставин, наведених у її листі.

Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко

 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 27 Березня 2021, 4:34
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 27 Березня 2021, 3:27
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 27 Березня 2021, 2:17
Дрожжина Тетяна, ГІАЦ "Крона", 18 Грудня 2018, 22:56
Тютюнник Алла, БО "Фонд милосердя та здоров'я", 15 Грудня 2018, 0:41
Богдан Ткач, 12 Грудня 2018, 21:46
Рудик Ганна, Музей Ханенків, 12 Грудня 2018, 21:39

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: