Публікація

Заява Євромайдан SOS із приводу пріоритетів у міжнародній підтримці України

8 березня 2022 року

 

Сьогодні 13 день війни, відколи Росія напала на Україну. За даними ООН межу країни перетинуло майже 2 мільйони людей, які шукають притулок у Європі. Все більше міжнародних організацій та волонтерських ініціатив включається в гуманітарну роботу, а уряди країн заявляють про створення різноманітних форм підтримки українських біженців та надання різних форм допомоги.

 

Українці безмежно вдячні всім, хто бере участь в організації гуманітарної допомоги жертвам війни. Ця активність зменшує кількість постраждалих серед цивільного населення та дає людям шанс вижити.

 

Однак цього недостатньо. Війна в Україні залишається загрозою для всієї Європи та світу. Путін в своїй риториці прямо погрожує Литві, Латвії та Естонії. Існує загроза прямого вступу білоруської армії у війну через повну підконтрольність керівництва країни Росії. Не виключено задіяння сил партнерів Росії з країн ОДКБ. Вже сьогодні віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що ці погрози можуть перерости в реальне військове втручання. Необхідно зупинити російські войска зараз! Інакше ніхто і ніде у Європі не буде мати притулку, а кількість жертв виросте в сотні або навіть тисячі разів.

 

Міжнародним організаціям, іноземним урядам, громадським об’єднанням та просто активним людям у різних країнах важливо не просто займатися гуманітарною допомогою жертвам війни, а сконцентрувати свої зусилля та зупинити Кремль, щоб нових жертв просто не було! Треба допомогти Україні захищатися від російської агресії.

 

Саме тому ми закликаємо уряди країн світу, міжнародні організації, українські діаспори різних країн продовжити допомогати українцям із озброєнням, засобами захисту, медикаментами, політичним та економічним тиском на країну агресора. Україна бореться і мужньо відповідає на наступ ворожої армії, десятки тисяч добровольців по всій країні вступають до ЗСУ або територіальної оборони. Для перемоги та захисту світу їм всім потрібна ваша підтримка.

 

Ініціатива Євромайдан SOS терміново вимагає:

  • надати, допомогти придбати або зібрати кошти на придбання Україні бойові винищувачі, ракети, ППО, антитанкові системи;
  • закрити небо над Україною та унеможливити бомбардування мирних українських міст;
  • відключити від SWIFT всі російські та білоруські банки, в першу чергу Сбербанк;
  • заморозити всі кореспондентські рахунки в твердій валюті в ЄС, США, Швейцарії, Японії, Великобританії всіх російських і білоруських банків, а також заморозити всі банківські рахунки в твердій валюті великих російських і білоруських компаній;
  • внести Росію та Білорусь до чорного списку FATF;
  • ввести ембарго на всі ключові російські експотрні товари: нафту, газ, метали, корисні копалини;
  • закрити всі порти ЄС для російських суден, а також заборонити судам під прапорами країн-членів ЄС заходити в їхні морські порти.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Дрозд Валентина, Міністерство з питань гу, 11 March 2022, 5:43

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: