Публікація

Заява УГСПЛ та ХПГ щодо ухвалення законопроекту №4288 про відновлення довіри до конституційного судочинства

Шановні народні депутати!

Закликаємо вас не голосувати за ухвалення законопроекту №4288 про відновлення довіри до конституційного судочинства, внесеного з легітимною метою усунути перешкоди ефективній роботі антикорупційних органів державної влади.

Адже вади цього законопроекту, на нашу думку, перебільшують вади рішення КСУ від 27.10.2020 року, тому що вони спотворюють самі основи правового регулювання соціальних відносин, притаманних демократичній державі, – конституційні принципи поділу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову та верховенства права.

Довгостроковий результат прийняття законопроекту №4288 буде протилежний заявленій меті, тому що саме домінування політичної доцільності над правової процедурою при прийнятті рішень призводить до подальшого загострення конфліктів. Тобто ми маємо великий ризик відкоту української держави з завойованих демократичних позицій.

Парламент має іншу можливість: змінити антикорупційні закони, Кримінальний кодекс та закон про Конституційний суд, щоб залишити притягнення до відповідальності за незаконне збагачення та внесення недостовірних відомостей до майнових декларацій державних службовців всіх державних установ та доступ до них у відповідності з Конституцією та громадськими інтересами і таким чином стати на цивілізований шлях подолання  конституційної кризи, яка є лише часткою, елементом соціально-культурної кризи українського суспільства.

Українська Гельсінкська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

 

Фото www.pravda.com.ua

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Олег Цвілий, ГО "Альянс Української єдності", 2 Листопада 2020, 21:46
Ганна Скрипка, БО "ВБФ "ДСР ПЗ "Право людини", 2 Листопада 2020, 21:41
Жмайло Наталя, Адвокат, 2 Листопада 2020, 18:55

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: