Публікація

Оформлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

УГСПЛ проаналізувала нині існуюче законодавство (Постанову про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів: https://bit.ly/2NC0oUi та ЗУ «Про охорону дитинства»: https://bit.ly/33ezXur) та розробила зручну покрокову інструкцію, яка допоможе отримати відповідний статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Більше 33 тисяч дітей постраждали від збройного конфлікту і уже мають відповідний статус. Такі дані озвучує Міністерство соціальної політики Україниhttps://bit.ly/2oIl5p2. У той же час, неурядові організації говорять про щонайменше 200 тисяч дітей, які мають право отримати такий статус. Резюме дослідницького звіту Stabilization Support Services (Програма радників) можна почитати тут: https://bit.ly/2PKwQq0.

В УГСПЛ констатують: поки в Україні сам статус не передбачає конкретних пільг, але його отримання сприятиме формуванню державної політики у сфері захисту дітей. Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів надається довічно, тож є перспектива, що у майбутньому такі діти отримають певні переваги від держави.

Інфографіку розроблено за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Діяльність УГСПЛ зі створення національної моделі перехідного правосуддя впроваджується в рамках цієї програми.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: